[]

HDMI Splitter - 2 Ekrana Aynı Anda Bağlayınca Ses Gidiyor

Selamlar,

Sorun: Splitter'a aynı anda 2 ekran bağlı olunca ekranların birine (LED TV) ses gitmiyor. (Diğer ekran kapalı olsa da durum değişmiyor, yani kablosunu çekmem gerekiyor.)

- Splitter notebook'taki görüntüyü aynı anda bir LED monitör ve bir LED TV'ye aktarıyor. Ses bu durumda sadece notebook'tan geliyor. (Windows 10) Sound > Playback kısmında LED TV görünmüyor.

- Sesin LED TV'den gelmesi için LED monitörün kablosunu splitter'dan çekmem gerekiyor. (Sound > Playback kısmında LED TV görünür hale geliyor.)

Birkaç şey denedim (disable Hyper-V, Device Manager > Scan for hardware changes, Show disabled devices, splitter'a önce LED TV sonra LED monitörü bağlama). Hiçbiri işe yaramadı.

Splitter şu:
Gplus 4KHD102M 1x2 HDMI 4K Ultra Hd 2160P 1 Giriş 2 Çıkış Mini Splitter Görüntü Çoklayıcı
www.hepsiburada.com

Windows 10
PHILIPS LED TV 40pfl6626h/12

Teşekkürler.

 
Ses kartınızın sürücüsüne ait yazılımı indirirseniz eğer gelişmiş ayarlar yapabilirsiniz. Sesin çıkış yaptığı cihazı özellikle seçmeniz gerekiyor olabilir. bunun için özel yazılımlar da var. ses kartınız realtek ise realtek audio manager deneyebilirsiniz.


  • anathemamen666  (26.10.20 19:04:08) 
@anathemamen666 teşekkürler, ama önerini denemedim, ürünü iade ettim.


  • pantepember  (28.10.20 21:03:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.