Buzdolapsız 20 gün

Buzdolabını verdim bugün önümde 20 gün var buzdolabı olmadan yaşayacağım.
Öncelikle elimde dondurulmuş pizza soğan halkası vs kaldı bunları ne yapayım?
Süt yoğurt gibi şeyler dışarda kalır mı?
20 gün idare edebilir miyim ne yesem ne yapsam sizce?

Teşekkür ederim

her akşam eve gelirken günlük alışveriş yap, sütü 200ml lik al, açınca 1 defa da bitirirsin.

20 gün yaşanır ya ne olacak ki. günlük alıp hemen pişirmek tüketebilmek önemli.

süt açılmadığı sürece bozulmaz,

yoğurt da 2 gün dayanır. yoğurtta olabilecek şey ekşimesi olur oradan anlarsın.
  • killerbee  (24.10.20 12:19:26 ~ 12:20:37)
Dondurulmuş ürünler çöp,
Sütü açılan kutuyu gün içinde bitirirsen dayanır, kapalı oda sıcaklığında da bekleyebilen bir şey.
Süt dışında peynir oda sıcaklığında bekleyebilir sanırım ama süzme peynir olmaz galiba.
Yoğurt da pek bekleyemez gibi ama 1 günü çıkarır bence.
  • atom karincanin torunu  (24.10.20 12:19:44)
Meyve, sebze, salata yiyerek. Et ve türevlerini yemekte kullanacağın kadar, günlük alarak.

İkinci opsiyon, komşun dolabının bir rafını sana bırakabilir? Komşuluk böyle günler için var.
  • stewie  (24.10.20 12:27:11)
Ben gunluk alisveris yapiyordum (1,5 ay kadsr buzdolapsiz yasadim)

Sebzeler zaten sorun degil.

Biraz soguk bir yerdeysen peynir, sut pencere disina koyabilirsin. Ben oyle yapmistim. Mart ayiydi
  • kuehles blondes  (24.10.20 13:32:00)
Ben Antep'te 2 sene yasamistim buzdolabi olmadan. 20 gun cok rahat yasanir.

  • balpolen  (24.10.20 13:32:39)
Buzdolapsız yaklaşık 10 aydır yaşıyoruz. Şansa bir türlü alamadık hep bir terslik çıktı. Gelecek aylarda alacağız.

Şu ana kadar çok sıkıntı çektik her şey hemen bozuluyor. Salça dediğimiz şey 2 güne küf oluyor. Soğan halkası, nugget, et gibi şeyleri hemen tüketmeliyiz ertesi güne kalmıyor.
  • yertinc  (24.10.20 13:36:24)
süt günlük değilse bayağı dayanıyor onlar ya. benim ev arkadaşım sütü dolaba koymuyordu 1-2 hafta gidiyordu hatırladığım kadarıyla.

  • bohr atom modeli  (24.10.20 13:42:53)
coolbox varsa süt yoğurt vs için kullanılabilir. içine de buz paketleri atarsın.

  • sttc  (24.10.20 13:52:57)
Konu komşu yok mu yav, hazırdakiler bozulmasın diye rica etsen?

  • antihero  (24.10.20 14:24:52)
tamiri mi 20 gün, yetkili servis mi

  • esref  (24.10.20 15:04:35)
Komple yurtdışına gittiğimizden eşyaları elden çıkarıyorum. Tamir vs değil evdeki 20 günüm son.

Derin dondurucuda kalan pizza ve soğan halkasını daha yeni açılmamış paket olarak bile zor kabul etti komşular dondurulmuş ürün kullanmıyoruz biz diye. Değil ki onlardan kendim için rica edeyim :)
  • tuborg yesili  (24.10.20 15:32:42)
Buzdolabını daha geç elden çıkarsarsın. Neyse olan olmuş. Geçmiş olsun ve hayırlı olsun.

  • stewie  (25.10.20 21:37:54)