[]

Muhabbet kuşumuz bize bir şey anlatmaya çalışıyor

Kendisi 4 senedir bizimle ve dişi. Bizden ayrilmazdi, pesimizde olurdu hep ama bir suredir biz de kendisiyle pek ilgilenemiyorduk ve son olarak da garip bir davranisa basladi.

Ne zaman "gel" vs desem gagasini, oldugu yerin zeminine surtuyor. 10 kere ust uste gel desem, usanmadan 10 kere gagasini surtuyor (yani ben gel diyorum, o surtuyor, ben gel diyorum, o surtuyor seklinde) ve de gelmiyor bana.

Ama kardesim veya babam dediginde ise bir sey yapmiyor ama onlara da gitmiyor. Onlar bir sey soylediginde nadiren gagasini surtuyor.

Acaba bize ne anlatmaya calisiyor olabilir? Cok garip gercekten. Tik gibi bir seyi oldu.

 
4 yıldır bakıyorsanız illa ki vardır, ama ben yine de sorayım kalamar kemiği ya da gaga taşı halen mevcut değil mi kafeste?


  • koskoca kirpi  (23.10.20 20:09:09) 
evet, var. tüneklerine de geçirdim hatta.


  • ahm1  (23.10.20 20:19:38) 
O da size gel yapıyordur belki :P Ciddi bir şey olacağını sanmıyorum ama gagasını gözlemleyin mantarı falan varsa göz etrafında gagada ayaklarda pütürler çıkmaya başlayabilir (mantardan kaşınıyorsa diye dedim) ama sanmıyorum


  • eatpraylaw  (23.10.20 20:29:48) 
Bizim muhabbet kuşu da bir dönem aynı şekilde hareket ediyordu meğer taşı düşmüş, bakar körlük görmemişiz mesaj veriyormuş bize :) Benzer bir şey sandım ben de.

O dönem taşı anlamadan önce veterinere de sormuştum eğer tüy yolması ya da kısmı tüy dökülmesi yoksa (stresten ya da mantardan olabilirmiş) sıkıntı yapmamamız gerektiğini söylemişti.
  • koskoca kirpi  (23.10.20 20:29:54 ~ 20:30:25) 
yok zaten ciddi bir şey olduğunu düşünmüyoruz. keyfi yerinde gözüküyor, herhangi bir sağlık sorunu yok ama ilginç geldi, merak ettik.


  • ahm1  (23.10.20 21:09:30) 
Komut almayı öğrenmiş ama yanlış öğrenmiş herhalde :)


  • antihero  (23.10.20 21:15:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.