hard disk neden %100 ile çalışır?

masaüstü bilgisayar hdd'si açılıştan sonra bir süre %100 performans ile çalışıyor, hiçbir şey yapmadığım halde.

bu normal midir? arkaplanda bir şeyler mi çalışıyor acaba?
bir yerde windows lisanslı olmayınca böyle oluyor diye okudum. lisansla mı alakalı?

prnt.sc

windowsun arka plan servsleri. resource monitor üzerinden o anda hangi servisin diski kullandığını görebilirsin.

  • orpheus  (23.10.20 17:26:07)
Harddiskte bad sector oluşunca da bunu yapar. Eski bir pc ise ve önemli bilgiler yoksa içinde çöpe atmanın zamanı gelmiş olabilir.

  • IncredibleMau  (23.10.20 17:38:21)
@IncredibleMau yok, daha yeni sayılır. 2018 yılında aldım.

  • tabudeviren  (23.10.20 17:44:05)
ayarlar->güncelleştirme->windows güvenliği->virüs ve tehdit koruması->virüs ve tehdit koruması ayarları->ayarları yönet->gerçek zamanlı korumayı kapat. benim çözümüm bu oldu.

  • bahoho  (23.10.20 18:37:56 ~ 18:38:18)
masaüstü bilgisayar hdd'si açılıştan sonra bir süre
-normal bilgisayar açıldı diye herşey acilmadi.
Daha antivirus Skype zoom teams güncelleme firewall ot bok pusur açılacak.
Bu durum normal.
  • ycaycayca  (23.10.20 23:27:25)
ssd olsa bu sorunu yaşamayacaktın büyük ihtimalle.

  • tepedeki psychedelic adam  (23.10.20 23:32:30)
@ycaycayca yav yıllardır bilgisayar kullanıyorum, o kadarını biliyorum.

her şey geldikten sonra bile hala %100 olarak devam ediyor bir süre.
  • tabudeviren  (23.10.20 23:54:05)
laptoplarda sık sık karşılaşıyorum ben bununla. çeşit çeşit şey denedim ama sonuç değişmedi. ssd almadan herhangi bir çözüm de bulamadım açıkçası. ssd alıp windows'u ona kurduğumda tüm bilgisayarlardaki senin problemin çözülmüştü.

  • syozkn  (24.10.20 02:06:45)