Covid ile temaslı olana gelecek filyasyon ekibi test yapıyor mu ?

Haftasonu evimize gelen eşimin ablasının testi bu gün pozitif çıktı. Pazartesi yapılan test negatifken bu gün koku kaybı olmasına rağmen hata olabilir diye yaptırdığı ikinci test pozitifti.

Eşime 5 kasıma kadar evden çıkmayın filyasyon ekibi sizle irtibata geçecektir mesajı gelmiş bana her hangi bir mesaj gelmedi ki baldız evdeyken bende evdeydim.

İrtibata geçen ekip sürüntü örneği alıyor mu ? Tam olarak ne yapılacak ?

Belirtisi olmayan temaslilara test yapilmiyor

  • elorelia  (22.10.20 14:18:55)
elorelia haklı. Aynen dediği gibi oldu bizde de. Belirtiniz varsa da kendiniz hastaneye başvuruyorsunuz.

  • roket adam  (22.10.20 14:36:03)
yer istanbul, babam covid+, hastanede yatıyor. anneme test yapılmadı. günlük olarak arayıp belirtileri takip ediyorlar.

  • fever  (22.10.20 14:44:20)
Biz kötü olduğumuzu, tat koku alamadığımızı belirttik. Erken Uyarı diye bir numara var onunla konuştuk evde gelip yaptılar.

Zaten yaptıkları tek hizmet bu oldu bir daha arayıp sormadılar.
  • infernalcadre  (22.10.20 15:00:43)
İş yerindeki arkadaş pozitif çıkınca benimle başka bi arkadaşın adını verince karantinaya alındık. 7 gün bitti 7 kaldı.

İlk gün;

Gelen sms: "Sn. onemoremile pozitif vaka ile temas ettiğinizden 29.10.2020 tarihine kadar izolasyonda kalmanız gerekmektedir. Filyasyon ekiplerimiz sizinle iletişimi 03129901453 üzerinden yapacaktır. Koronavirüs ile mücadele kapsamında sağlık personelimiz xxx ve yyy sizi ziyaret edecektir. Lütfen onay kodunuzu, sizi bizzat ziyarete gelen sağlık ekibimize veriniz. Onay kodu: xxxxx Sağlıklı günler dileriz"

Ve evet geldiler. Şikayetim olsa bile test yapamayacaklarını söylediler. Gerekenleri anlattılar. Rapor istersen şimdi yazalım istemezsen aile hekimine yazdırırsın dediler. İstemedim. Ama dikkat et aile hekimibe 3 gün içinde başvur dediler.

İkinci gün: bekçi aradı balkona çıksana bi dedi.
Üçüncü gün: yine bekçi uyandırdı.

İlk mesai günü: aile hekimi aradı. Bi şikayetin var mı dedi. Yok ama rapor yazabilir misin dedim, yazdı, hemen sisteme düştü.

Bundan sonraki hergün sağ olsun bekçiler uyandırdı (saat 11 gibi). Balkona çıkıp el sallıyorum. Bi şikayeyin var mı diye soruyolar. Balkonda görünce de sırıtıyolar.

Bigün yağmur ararken aradı, yağmur yağıyo nasılsın diyo. Afsdfafs. Dedim tamam gerek yok gelmene konum atayım istersen.
  • onemoremile  (22.10.20 15:02:05)
Haa bütün bunlar olup biterken arkadaşın evine ilk gün gelen filyasyon ekibi dışında hiç bekçi gelmedi.

  • onemoremile  (22.10.20 15:02:48)
Ben pozitiftim aynı evdeki temaslıma belirtisi olmasına rağmen yapılmadı biz gidip özel hastanede yaptırdık benim karantina bitişimde.

Sadece onu 1 kez polis aradı. Beni sağlık ocağından 1 kez aradılar. Filyasyon gelip kapıdan ilaç verip gitti.
  • tuborg yesili  (22.10.20 17:09:04)
test yapmıyorlar. her gün arıyorlar. evleri memurlar kontrol ediyor.

  • mikahakkinen  (22.10.20 19:17:30)
Babama dun gece pozitif teshisi kondu. Bugun bir ekip gelip ilac verdi. Yarin da baska bir ekibin gelip evdeki diger yasayanlara test yapacaklarini soylediler. Bakalim...

  • invictae  (22.10.20 20:26:49)