istanbul'dan erzurum'a ev eşyası göndermek

Merhabalar,

eşim zorunlu hizmet görevi için Erzurum Horasan'a gönderildi. Ona evden yorgan, tabak çanak vs. eşya göndermek istiyorum. Aklıma ilk kargo firmaları geldi haliyle, ama ateş pahası.. 150-180 liraya yorgan göndereceğine yenisini al diyorsun.. ama malesef sıkıntı, oraların iklimine dayanacak yün yorgan da 300 tl ayarlarında:/

otobüs firması baktım, horasan'a direkt giden yok.. 16. durak falan.. kime sorduysak o kargo Allah'a emanet olur, unutup ığdır'a devam edebilirler dedi..

aklınıza başka çözüm geliyor mu ekonomik?

Otobuse verin. Kendisi gidip otogardan alsin. Erzurum horasan arasi max 1 2 saatlik yol sanirim. Kis gelip yol kosullarini etkilemeden bunu yapin derim. Ilk kar genelde 29ekimde yagar ama tutmaz. Sonraki kar 10kasimdl gibi yagar ve hava yaza kadar duzelmez. Haberiniz olsun

  • nax  (22.10.20 00:54:29)
kendi araciniz varsa gidebilirsiniz veya arac kiralayabilirsiniz veya blabladan arac kovalayip o sekilde yollarsiniz ?

  • Appollonia  (22.10.20 00:54:37)
Ambar kullanın.erzurum ambarı falan bulun,muhtemelen horasan içinde vardır.en ekonomik o olur.

  • duptıs  (22.10.20 01:23:17)
Ptt kargoya baktınız mı? 3 büyük koliyi 180 tl'ye gönderdim 600 km mesafe için 2 hafta önce

  • materyalist imam  (22.10.20 02:25:32)
Esadaşa verin götürsünler otogara. Otogardan direkt horasana giden otobüsler olabilir bi arayıp sorun, eşiniz gider otogardan alır.

  • mg3929  (22.10.20 13:26:25)
ya 2. el eşya satan siteler var ya dolap modacruz vs.. gibi, oradan ürünü satışa koyun, atıyorum 10 tl den eşiniz de satın alsın, 5 tl kargo ile gönderirsiniz.

ama yorgansa yorganı koyun ürüne göre kargo desisi belirliyorlar.
  • benaslinda  (22.10.20 13:30:01)
benaslinda +1

yaptık, oldu
  • ala09  (23.10.20 00:18:02)