dubleks evde alt-üst kat zil ayırma

dubleks evin alt katıyla üst katını ayrı kullanıyoruz. evin tek zili var ve alt katta çalıyor, bu da sıkıntı yaratıyor. elektrikçi kablosuz zillerden tavsiye etti ama satanlara sordum, bizim daire 5. katta olduğu için 'girişle arasında çok duvar kalır, çekmez' dediler.

açıkçası girişten ta 5. kata tekrar kablo çekimi de büyük iş gibi geliyor bana. bir de o durumda apartmanın zil paneline bir daire daha ekleneceği için panelin değişmesi gerekecek falan.

benim elektrikçi pek usta değil, yeni birini bulup soracağım ama belki buradan da bir fikir çıkar. yok mudur bu işin pratik bir çözümü?

*alt katın geleni gece, üst katın geleni gündüz oluyor. birbirimizin zil sesini duymak istemiyoruz bu yüzden.

Zil sisteminin cinsi ne? Yeni sistemlerdense tüm katlara tek hat çıkıyor ve tüm cihazlar paralel bağlanıp ID atanıyor ayrı ayrı.

Böyleyse üst kata yeni bir cihaz eklemek kolay, değilse kablo çekilecek maalesef.
  • John Bloor  (21.10.20 14:39:32)
Zile paralel çekip araya düğme koymak mantıklı bir çözüm olur. hatta bir de timer olursa tadından yenmez. örneğin 5 ten sonra üst zili iptal eder. illa akşam gelecek olan olursa da çaldırıversin

  • janavarorion  (21.10.20 15:09:41 ~ 15:10:06)
Wireless ziller var çok basit, kabloya filan gerek yok. Googleda bile aratsan bulursun. 30-40 tl bir şeydir.

  • adivar  (21.10.20 17:16:56)