Borsa konusunda yardımcı olabilecek var mı?

Borsa üzerinden işlem yapmak istiyorum ancak tam olarak nereden başlayacağım konusunda fikrim yok. konuyla ilgili bilgisi olan ve tavsiye verebilecek birileri varsa sevinirim.

Burgantrade

  • Mistyimage  (20.10.20 11:52:22)
Kullandığın bankanın yatırım hesabı var ise oradan bi hisse senedi hesabı açabilirsin.

Ben YKB kullanıyorum. Hesap açarken sana bir anket yapılacak. O ankette özellikle hisse alım satımına hiçbir bilgim yok dersen hesap açmana izin vermez. Az ya da orta seçeneklerini kullan.

Sonrasında al/sat bölümünden emir vererek hisse alıp bankanın uygulamasından takip edebilirsin.

YKB'nin ayrıca yatırım dünyam uygulaması ve web sayfası mevcut. Ben işlemleri ordan yapıyorum. Anlık takip de mümkün. Investing gibi siteler 15 dakika gecikmeli veri sunar.

Ancak tavsiyem, hiç bilgin yok ise yatırım sitelerinden birinden sanal portföy oluşturup (Yatırım Dünyam'da var) oradan deneme yaparak başlaman. Aksi halde kaybedersin. Çok farklı dinamikleri var.
  • himmet dayi  (20.10.20 13:50:10)
en az 6 kitap bitir mahfi hoca mikro makro vb.
bilanço nasıl okunur öğren.

yaklaşık 6-8 ay çalıştıktan sonra belki başlayabilirsin.

onun dışında başlarsan kumar. iddaa'dan at yarışından farkı yok.
ytd.
  • duyurukullanıcısı  (20.10.20 13:54:44)
burada bu soruyu soruyorsan, hiç acele etme. önce biraz öğren.

  • fever  (20.10.20 14:10:23)
Teknik analiz öğrenip öyle girmenizi tavsiye ederim.

  • sta  (20.10.20 15:12:13)
Yapı kredi vs. bulaşma. Hem iki kat komisyon ödersin hem de canlı ekranın olmaz

  • Mistyimage  (20.10.20 18:56:32)