[]

Ekşi mayalı köy ekmeği vs tam bugday ekmeği

İkisi de ekşi mayalı ama ne farkı var? Köy ekmeği olunca içinde ne oluyor?
 
ekşi mayalı ekmek, en eski mayalarla yapılan doğal bir ekmek oluyor. köy ekmeği diyince bi halt olmuyor.


  • ankara06  (19.10.20 22:49:37) 
Soru çok net değil. Tam buğday da ekşi mayalı mı açıklamamışsın.

İki faktör var, bir un kalitesi iki maya kalitesi.

Maya olarak, Ekşi maya en sağlıklıdır. Ekşi maya denmedi ise market mayası kullanılıyor, çöp.

Un olarak, siyez, karakılçık, gibi unlar iyidir. Bunlar yoksa tam buğday unu da olabilir, organik olma şartı ile. Ama organik değil market tam bugday unu da olabilir ekmekteki. Ozmn da un çöp.

Onun haricinde köy ekmeği olayı bir etikettir. Market unu ve market mayası ile yapıp da köy ekmeği diyen de var. Fırından hallice olur ama eh işte yani. Önemli olan un modeli ve mayanın ekşi maya olup olmadığı.
  • mobydick  (19.10.20 23:29:31 ~ 23:32:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.