Dünyanın'en anlaşılmaz metni

Frmtrde okumuştum galiba dünyanın en anlaşılmaz metni diye geçiyordu.o gün okuduklarımı hatırlayamıyorum ama soyut birşeylerden bahsediyordu ve bu nedenle anlayamayacağım'izi iddia ediyordu. Yabancı bir dilden çeviridir muhtemelen. Bu metni anlamaya çalışmayarak kendi zekamızı küçümsüyor'uz bence türkler olarak. Bu metni yeniden görüp anlamak istiyorum. Boylece yıllar önce cesaret edemediğim şey konusunda kendimle girdigim iddiayı kazanacağım. Her neyse metinde bol bol k harfi geçtiğini hatırlıyorum. Bu da bir yanıltmaca idi. Kelimeler birbirine ne kadar benzerse insan okumaktan o kadar cabuk pes eder.

Bu metni bulamayacağınızı ben de biliyorum ille ki.
Ama bunun gibi ilk bakışta çözmemizin zor olduğu başka uzunca bi metin de olabilir...paylaşırsanız hep biRlikte çözmeyi ve'yorumlamayı deneyelim. :))

codex seraphinianus olabilir mi?

  • nahtoderfahrung  (19.10.20 17:56:38)
ben 24 yaşındayım ve 44 yaşında bir dul bayanla evlendim. kendisinin de 25 yaşında bir kızı var. babam ise bu kız ile evlendi. böylelikle babam, karımın kızı ile evlendiği için damadım olmuş oldu. bunun üzerine kızım da babamla evlendiği için üvey annem olmuş oldu. hanımımın ve benim geçen sene bir oğlumuz oldu. oğlum hanımımın kızının erkek kardeşi oldu, aynı zamanda babamın da eniştesi. bir de üvey annemin erkek kardeşi olduğu için dayı oldu. anlıyacağınız benim oğlum benim dayım oldu. babamın eşi sene sonunda dünyaya bir erkek çocuğu getirdi. o babamın oğlu olduğu için benim de erkek kardeşim, ve de kızımın oğlu olduğu için de torunum. yani ben torunumun erkek kardeşiyim. ayrıca bir annenin evladının babası eşi olduguna göre ben de eşimin kızının babasıyım ve kızımın erkek çocuğunun erkek kardeşiyim. kısacası kendimin büyükbabasıyım

  • duyurukullanıcısı  (19.10.20 18:29:36)