Hangi telefonu alayım ?

İPhone 7 Plus var ama hem çok eski hem de ara sıra takılıyor gibi.
Android deneyesim var ama emin değilim
iPhone 11 de alabilirim.
Ama iOS’da mobil ödeme (NFC) aktif değil
Max 7.500 TL bütçe var (iPhone 11 fiyatı)

1- Telefon alma iPhone 7 devam
2- iPhone 11 al
3- Şu modeli al, iPhone 7 Plus tan sonra aman Allahım bu nasıl bir telefon iyi ki geçmişim dersin (Lütfen Model Belirtiniz)
Samsung Note 10 Lite, Samsung S20 FE gibi telefonlar ilgimi çekiyor ama bilemedim.

Not: İlla 7.500 TL lik bir telefon önermek zorunda değilsiniz daha ucuz olabilir.
Not2: Çok ekonomik davranmayın 1000 TL ye şunu al üstüne de şöyle yap gibi önerilerde bulunmayınız lütfen.
Not3: 7.500 TL ye şunu ekle şunu al gibi tekliflerde bulunmayınız.

S20 FE alma, değişim kampanyasıyla 4500'e alabilecekken vazgeçtim. (reddit'te ve hatta donanımhaberde ekranında "ghost touch" olduğunu söyleyenler var. Kaydırırken birden bir yere tıklıyor, yanlış yere tıklıyor gidiyor vs.) Bazıları donanımsal olabileceğini söylüyor. Yabancılar iade ediyor değiştiriyor da Türkiye'de servisle uğraşmak istemezsin.

Eğer tam para vereceksen ve büyük telefon seviyorsan S20 zaten 6600'lere bulunuyor gibi. 5200 liralara da S10+ var, o da gayet iyi duruyor. NFC ödeme, akbil yükleme vs. her şey var tabii bunlarda :D Kameraları da çok mutlu eder.

Not: Ben tam tersi yılların androidcisi olarak küçük telefon istediğim için ve ülke fakirleştiği için (ileride satabilmek için) SE 2020 siparişi verdim. Asıl beklediğim telefon iphone 12 mini gibi küçük ve tam ekran telefondu, ama henüz alım gücüm o seviyede değil. Android telefonlarda da (S20 vs.) satmak sıkıntı, alıp 4 yıl kullanırım dersen güzel ama. Ben Galaxy S7'yi 4 yıldır kullanıyorum, hala takılma vs yok ama dahili hafıza yetmiyor. 128gb SE'ye geçmek iyi olacak.

edit: Note 10lite'ı da boşver bence. Gorilla glass'ından, su-toz geçirmezliğinden kısılmış, kamerası daha kötü modeller onlar. Note 10 lite alan bi tanıdık kamerasından şikayet edip ip11'e geçti. Android alacaksan bu yıl olmasa bile geçen yılın amiral gemisini al, başın ağrımaz.
  • nhk ni youkosu  (18.10.20 22:10:57 ~ 22:14:52)
çok değiştirmek istiyorsan iphone se al derim ama iphone 7 plus henüz değiştirilecek bir telefon değil.

iphone'dan androide geçme pişman olursun.
  • jelly bear  (18.10.20 22:17:17)
@nhk ni youkosu aynı kafadayız galiba. S7 kullanıyorum. Halen daha iyi ama şarjı haliylen cort. günde 3-4 kere şarja takar oldum. batarya değişimi yapmayı düşünüyorum. Yoksa ip12 mini alıcam gibi. Bana küçük boy bi tel gerekiyor . Kullanımı rahat.

  • sakince  (18.10.20 22:21:22)
İphone 7den geçtim, Samsung note 10 lite aldım gayet memnunum, erkek değilim.

  • kums  (18.10.20 22:36:44)
iPhone 7 Plus'in bataryasını değiş, iOS14 yükle yağ gibi aksın.

  • pass  (18.10.20 23:30:35)
samsung s20 serisi telefonlarda cakallik cok, sakin. fakat, samsung m51 modeli fiyat performans olarak iyi gibi.

iphone 11 almak mantikli degil, iphone 11 pro ya da iphone 12'lere bakabilirsin butcen varsa.

xiaomi redmi 9 pro vs alma..

oneplus 8t cikti, turkiye pazarina girerse alinabilir.

xiaomi mi 10 lite 5g kullaniyorum, 239 sterline almistim. gayet memnunum. 3-3.5bin tl'ye bulursan alinabilir.

suan telefona para gomeceksen, amoled ekrani olmasi onemli. battaryasinin en az 4bin mah ve hizli sarj ozelliginin olmasi onemli. iphone 11, ips ekran, amoled degil. xiaomi'nin pekcok modeli ips ekran. alinmaz degil, ama 2500lira'dan fazlasini haketmiyorlar.
  • ubi dubium ibi libertas  (19.10.20 00:01:57)
iPhone 12 ler 11 den daha ucuza satışa çıkacak. Biraz daha bekleyip 12 veya 12mini alabilirsiniz. Fiyata göre 12pro da olabilir tabii ama 12'yi bekleyin derim.

  • andoreii  (19.10.20 03:23:26)
4'den beri apple ekosistemindeyim, her iki nesilde bir telefon degistiriyorum. en severek kullandigim 7plus idi, isinma derdi yoktu, pili iyi gidiyordu, ekrani buyuktu, zamani icin teknolojik olarak iyiydi, ozellikle kamerasi cok iyiydi.

11 nasil bilmiyorum ama pro almadigin surece degecegini dusunmuyorum. 11pro alamiyorsan o zaman ben olsam alete bir format atar, gerekirse pil degistirir ve fiyatlarin dusmesini beklerim.
  • cooperr  (19.10.20 08:21:18)

  • ayin yazari  (19.10.20 11:05:23)