Audi Q7 - 2006 model 3.0 TDI alınır mı?

Hayatımda hiç eski araç kullanmadım, sanayiye adım atmadım, hep yetkili servise gider kazığımı yer otururum ama kafam rahat olur.

Ancak bu arabanın bu kasasına gerçek manada hastayım. Mevcut aracımı satıp, şöyle bi araç alsam, kronik ne arızalar çıkabilir, ne masraflar yapılır? www.sahibinden.com Aranızda böyle eski bi araca gönül verip, pişman olan var mı?

2006 model 250.000de A6 alan arkadaşım 4 ayda arabaya 80k lira masraf yaptı. bilgi olarak vereyim

  • ismim ibrahim  (18.10.20 22:12:04)
Neye yaptı mesela hocam? Nedir problemi yani?

  • roket adam  (18.10.20 22:20:38)
valla ilkini bilmiyorum da ikinci mevzuda kol çıkardı. 30k masraf.

  • ismim ibrahim  (18.10.20 22:34:06)
Bir tarafını yaptırırsın öbür gün başka yeri arıza verir. Başıma geldi ordan biliyorum.

  • reactionic  (18.10.20 22:43:28)
Audi nin parçası pahalı. 2010 model a6 da birkaç olayda tecrübe ettik. Servise gitsek daha kötü fiyat çıkar. Bu yaşta audi de düşük km olmaz, ya da bize denk gelmedi. Ben tavsiye etmiyorum özellikle masrafı düşüneceksen. Araba tip olarak evet güzel ama 14 yaşında şu an.

  • Topalordek  (18.10.20 22:59:32)
"sanayiye adım atmadım, hep yetkili servise gider kazığımı yer otururum ama kafam rahat olur"

senin aracın değil bu. canından bezersin.
  • orpheus  (18.10.20 23:08:11)
@Topalordek 2010 A6 da bir diğer fantezim mesela, eskidikçe daha yakışıklı olan bir kasa. Aynı şeyi Porsche Cayenne için de söyleyebilirim. Amma velakin dediğiniz gibi 3-5 başlayınca devamının gelmesi korkutucu.

  • roket adam  (18.10.20 23:11:51)
93 model mercedes 190 E'ye biniyorum, senelik masrafım 2k'yı geçmez. Yorum yapan arkadaşlar bu otomobilleri hyundai segmenti araçlar ile karıştırıyorlar sanırım. Audi, mercdes tarzı otomobillerin imalat videolarını izleyin. Alman kalitesi diye bir olay var. Temizini bulursan ömürlük gider.

  • kanlakarisikyagmur  (18.10.20 23:42:01)
Audi Q7 iyi bakarsan sana bakar. A6 da keza öyle. Ben 2006 e350 aldım cok memnunum. Bakımını yaptır benzin doldur git.

  • lion de la Turquie  (19.10.20 00:09:27)
Bence sen bu işe girme.

Ben eski araçlar,klasik araçlar hatta komple parçalanmış araçlar alıyorum ama bunlarla uğraşmayı sevdiğim için yapıyorum bunu.

Ben audi sevmem ama sevmediğimden sen alma demedim.bu araçlarda kendilerine iyi bakan arkadaşlar onları değiştirdikleri çok zaman oldu.audi servisleri gereksiz kalın olduğundan ehil olmayan adamlar kurcaladılar bunları.muhtemelen yağ değişimleri bile fazlasıyla geciktirdiler vs.kullanıcı kitleside önemli etken.üstüne vw klasiği dsg,ilanı göremiyorum ama dizeldir muhtemelen enjektör,neyse uzatmayayım başta yaptığın tanımdan yola çıkıp ben girme derim.

Dumbest ın bahsettiği touareg te ben al demiştim ama o arkadaş touareg i alayım parasını harcayayım,hevesim gitsin modundaydı,touareglerde uygunca alabildiğin araçlar.

@kanla karışık,abi sen başka yerden girmişsin.bu arkadaş audi 100 alıyorum dese tamamdık ama aldığı araç ful mekatronik kurulumlu,arızasının çoğunluğu bundan kaynaklı bir araç,en ufak hatada beyincilerde gezmeye başlıyorsun o arkadaşlarında tamir anlayışı tamamen şans üzerine kurulu,şansa olursa oluyor olmadımı beyin gitmiş abi diyorlar.
  • duptıs  (19.10.20 00:49:29)
yapmaman gereken bazı şeyler vardır, onların birisi de 2. el premium alman aracı almak :)

  • m orak  (19.10.20 00:57:42)
q7 audi'nin en riskli araci. hic eski arac kullanmadim demissin, eski arac isine bu q7 ile girmeni hic tavsiye etmem.

premium araclarin malesef kalitesi ozellikle 2000lerin basindan sonra oldukca dustu, kalite olarak bu arac 93 190e ile pek kiyas kabul etmez, 90'larin mercedeslerinin motorlarinin cogu aksami mekaniktir, metaldir. Pek plastik bulamazsin motorlarda. Bu modern premium araclarin cogu aksami elektronik ve plastik malesef.

Eskiden bir mercedes alinir, 25 sene binilirdi. O isler malesef bitti, su anda 15-20 senelik mersoyu yolda tutabilmek ciddi butce ister. Oyle olmasa bu araclar yurt disinda $5000'e alici bulmakta zorlanmazdi, alayina cop gozuyle bakiliyor.
  • cooperr  (19.10.20 07:53:28)
@dumbest_man_alive

Alakası şu;
Almanın temizini bulursan ve bakımını yaparsan uzun yıllar kullanırsın. Patates araçlar ile karıştırmayın.
  • kanlakarisikyagmur  (19.10.20 09:33:58)
dizel otomatik şanzıman her daim riskli olabilir. vw grup parçaları pahalı. riski severim dersen al. zevk işi.

  • mikahakkinen  (19.10.20 10:14:29)
Şans işi saatli bomba da olabilir tertemizde olabilir aracı biliyorsan tanıyorsan al ama yabancı birisinden alacaksan ben uzak dur derim

  • basond  (19.10.20 12:49:01)