[]

iş / excel

selamlar, benim yeni işimde oldukça üst seviyede excel kullanılması gerekiyor ve ben de bunu 1 ay içinde kavramam gerekiyor. fakat excel konusunda bilgim 0.

youtubedan veya başka bi yerden tavsiye edebileceğiniz anlatan sayfalar var mı ?

işte en çok düşeyara formulünü kullanıyolar fakat 2,3 satırlık formüller dolanıyor hep gözüm epey korktu.

 
1 ayda her türlü öğrenirsin. Excel’in (Google sheet de aynı) yardım dokümantasyonu çok. Neye ihtiyacın olduğunu iyi anlaman yeter.


  • pass  (18.10.20 17:50:13) 
www.tutorialspoint.com
www.javatpoint.com (Excel Advanced kısmı)

  • dr doofenshmirtz  (18.10.20 18:28:26) 
Aç YouTube da Ömer bağcı hoca yı izle udemy de de Ahmet sait duran hoca var ikisini izle temelden çok yukarıya götürür bu iki hoca


  • Diskirminant  (19.10.20 00:09:02) 
Formüllerin uzunluğu tam anlamıyla düzgün yazılmadığı için olabilir. Düşeyara yerine indis ve kaçıncı formüllerini kullanabilirsin. Ayrıca kafana takılan çoğu sorunun benzer cevapları nette sorulmuştur. Onlardan da faydalanabilirsiniz. Excel.web.tr de işine yarar.


  • bagcivan  (19.10.20 07:50:47) 
udemy'de populer olan yorumlari iyi derslerden birini takip ederek gir. "1 ayda her türlü öğrenirsin." kotu bir tavsiye, temelin yoksa sinir olur kalirsin cunku ne soru soracagini, cozumun nasil bir sey olacagani kafanda olusturamazsin. udemy, youtube gibi kaynaklardan sifirdan alip adim goturen bir derse katil hocanin yaptigi her seyi sirasiyla tap. ama onumuzdeki 1 ay boyunca gunde 3-4 saatini adamalisin.
tek bir fonksiyonu (düşeyara aka vlookup) izole bir sekilde ogrenemezsin.

  • hot potato  (19.10.20 08:04:51 ~ 08:06:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.