[]

Format doğru mu atıldı nasıl anlarım?

Biraz önceki format başlığına ek olarak bir şey daha sormak istiyorum. Kuzenim format attı bilgisayara ama d sürücüsü görünmüyor, bir de Windowsu etkinleştirmemiş. Bunun dışında herhangi bir sıkıntı var mıdır acaba, varsa nedir ve nasıl düzeltebilirim? Bir de şu anki haliyle bilgisayara program yüklesem sıkıntı olur mu, yani Windowsu daha sonrasında etkinleştirsem?
 
Yani başka bir sıkıntı olma ihtimali var mıdır, varsa nedir? Sormak istediğim buydu


  • namidigerkokuc  (18.10.20 15:25:08) 
format öncesinde aynı disk üzerine iki partition (bölüm) açılmış sanırım. bu durumda örneğin 500 gb'lık hard disk 400 gb'lık c: ve 100 gb'lık d: olan 2 farklı disk gibi gözükür windows'ta. formatta bu partition'lar komple kaldırılıp 500 gb'lık tek bir c: sürücüsü haline gelmiştir. eski 2 sürücü boyutu = yeni 1 sürücü boyutudur büyük ihtimalle.

etkinleştirme olayı karışık, windows korsan olabilir veya orjinal olup etkinleştirilmemiş olabilir. bildiğim kadarıyla microsoft artık korsan windowslara çok karışmıyor. en fazla yeni güncellemeleri alamazsınız etkinleştirene kadar. (ondan da emin değilim) istediğiniz programı filan kurun yani, sıkıntı yaşamazsınız o konuda.
  • kalifiye balta sapi  (18.10.20 15:56:39) 
Orijinal Windows kodunuz var mı?
Hard disk boyutu c ve d toplamı eskiden neydi şuan c nin boyutu nedir?

  • ykyt  (18.10.20 17:10:03) 
Eğer @kalifiye'nin dediği gibi 2 sürücü boyutu = yeni 1 sürücü boyutu değilse muhtemelen raw olarak kalmıştır diskin bir kısmı. Disk Yönetimi'ne girip ayrılmamış bölüm varsa ntfs olarak ekleyin.


  • dr doofenshmirtz  (18.10.20 18:20:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.