[]

Yurtdışından gelişler ne oldu şimdi?

Türk vatandaşı geliyorsa HES kodu gerekiyor, ayrıca 65 yaş üstüyse şehirlerarası seyahat izni alması gerekiyor.

Yabancı uyruklu geliyorsa korona belirtisi göstermediği sürece karantina falan yok, yaşı da fark etmeden ülke içinde hareket edebiliyor.

Bu iki kural tamam. Peki, 65 yaş üstü ve çifte vatandaş olan biri sadece ABD pasaportuyla giriş yapıp turist gibi gezebilir mi bu durumda? Yoksa yine de seyahat izni gerekecek mi? Böyle bir durum yaşayan olmuştur belki, fikri olan varsa çok sevinirim :)

 
y. dışından gelenler için (vatandaş veya değil) herhangi bir şey gerekmiyordu en son. sadece vatandaş olanlar gelince 10-22 hariç sokağa çıkma yasağı var (65+ yaş için).


  • helenart  (18.10.20 19:12:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.