[]

şarap yaptım ama fermantasyon olmuyor sanırım

merhabalar,
evde elma şarabı yapıyorum. dün öğlenelma suyunu koydum, güzelce yoğunluk ölçümünü yaptım, mayasını koydum ve hava kilidini kapattım. 12 saat içinde fermante olmaya başlaması lazım ama 24 saat olacak daha hiçbir hareket yok. sadece üzerinde ufak tefek bi köpüklenme var. acaba birşeyleri yanlış mı yaptım? mutfak biraz serin acaba onla alakalı olabilir mi? ne yapmam gerekir şimdi bu aşamada? 
elma suyu ile yapılan şarapların biraz geç başlıyor fermantasyonu. hala başlamadıysa maya bozuk olabilir.


  • gucune giden kaplumbaga  (19.10.20 11:18:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.