[]

Bilgisayara format atmak

Kuzenim kendi bilgisayarına format ve başka bir bilgisayara format attığını söyleyerek benim bilgisayara da format attı. Şunu belirteyim, bu bilgisayar işlerinden öyle aşırı da anlayan biri değil. Ben zaten daha az anlıyorum. Bilgisayar format atılmadan önce de şarjı 10 dk falan gidiyordu. Hala öyle. Demek istediğim olması gerektiği gibi format atmamış olabilir mi? Yoksa format aynı mıdır her türlü? Acaba tekrardan mı attirsam sizce? Bir de bilgisayardan ses geliyor. Sanırım fan sesi (önceden de geliyordu). Onun için ne yapmam lazım
 
Hatta şu an bilgisayar sarjdayken uyarı verdi pilinizi şarja takın diye. Önceden böyle değildi:( acayip moralim bozuk


  • namidigerkokuc  (18.10.20 12:58:10) 
pili ölmüştür. 100bin defa da format atılsa o problem düzelmez.


  • sutlu nescafe  (18.10.20 13:00:22) 
Formatı ne için attınız? Şarj sorunu için mi? Öyle ise onunla bir ilgisi yok.


  • ykyt  (18.10.20 13:01:07) 
3.5 sene önce almıştım ya bi de 2.5-3 bine:( yeni sayılır yani:(


  • namidigerkokuc  (18.10.20 13:01:58) 
Yavaş olduğu için attı


  • namidigerkokuc  (18.10.20 13:02:13) 
Format atarak şarjda kullanım süresini artıramazsınız zaten. Sizin probleminiz batarya ve şarj soketi ile ilgili.

Fan sesi için de iyi bir iç temizlik sonrası değerlendirme yapmak lazım. Fan motorunda problem varsa değişmesi gerekebilir.
  • lancelot du lac  (18.10.20 13:03:18) 
format yazılımsal bir olay, donanım sorunlarını çözemez.
batarya ömrünü doldurduğu için hemen bitiyorsa çözümü yeni batarya.
arka planda çok güç tüketen gereksiz yazılım/virüs vs olsa o yüzden batarya çabuk bitse, sistem kassa, ısınsa, ısındığı için fanlar max hızda çalışıp ses yapsa evet format çözüm sağlayabilirdi. ama 10dk gidiyor diyorsun, cpu&gpu aynı anda tam yükte bile çalışsa sağlam bir bataryayı 10dkde bitirmez. en güçlü oyuncu laptoplarında bile "o kadar" hızlı bitmiyor :D tabi saatlerce çalışamıyor onlar, laptop değil taşınabilir masaüstü sayılır bazıları. prize bağlı masanın üstünde kullanılabiliyorlar sadece.
  • konetsu  (18.10.20 13:41:37) 
3.5 senede pilin bitmesi kullanıma göre normal oabilir. Format düzeltmez.


  • himmet dayi  (18.10.20 17:40:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.