Bilgisayara format atmak

Kuzenim kendi bilgisayarına format ve başka bir bilgisayara format attığını söyleyerek benim bilgisayara da format attı. Şunu belirteyim, bu bilgisayar işlerinden öyle aşırı da anlayan biri değil. Ben zaten daha az anlıyorum. Bilgisayar format atılmadan önce de şarjı 10 dk falan gidiyordu. Hala öyle. Demek istediğim olması gerektiği gibi format atmamış olabilir mi? Yoksa format aynı mıdır her türlü? Acaba tekrardan mı attirsam sizce? Bir de bilgisayardan ses geliyor. Sanırım fan sesi (önceden de geliyordu). Onun için ne yapmam lazım

Hatta şu an bilgisayar sarjdayken uyarı verdi pilinizi şarja takın diye. Önceden böyle değildi:( acayip moralim bozuk

  • namidigerkokuc  (18.10.20 12:58:10)
pili ölmüştür. 100bin defa da format atılsa o problem düzelmez.

  • sutlu nescafe  (18.10.20 13:00:22)
Formatı ne için attınız? Şarj sorunu için mi? Öyle ise onunla bir ilgisi yok.

  • ykyt  (18.10.20 13:01:07)
3.5 sene önce almıştım ya bi de 2.5-3 bine:( yeni sayılır yani:(

  • namidigerkokuc  (18.10.20 13:01:58)
Yavaş olduğu için attı

  • namidigerkokuc  (18.10.20 13:02:13)
Format atarak şarjda kullanım süresini artıramazsınız zaten. Sizin probleminiz batarya ve şarj soketi ile ilgili.

Fan sesi için de iyi bir iç temizlik sonrası değerlendirme yapmak lazım. Fan motorunda problem varsa değişmesi gerekebilir.
  • lancelot du lac  (18.10.20 13:03:18)
3.5 senede pilin bitmesi kullanıma göre normal oabilir. Format düzeltmez.

  • himmet dayi  (18.10.20 17:40:33)