[]

Güven uyandırmayan ve birbirinin aynı şirketler nasıl ayakta kalıyor?

Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır iş aradığım için bazen o kadar birbirinin aynı ve güven uyandırmayan şirket profiliyle karşılaşıyorum ki "Kim bunlara gidip müşteri oluyor?" diye soruyorum kendime. Misal ilk başta "Bilmem ne akademi", "Falan filan dil kursu" isimli eğitim kurumları var. Birbirinin kopyası olan bir sürü şirket var, işlek yerlere gittiğimde yine aynı manzara, bir sürü aynı profilde şirket tabelası. "Kim gidip bunların müşterisi oluyor, millet nasıl güveniyor, bu kadar aynı telden çalan şirket ayakta kalacak parayı nası kazanıyor?" gibi bir sürü soru canlanıyor kafamda.

Sonra şu devremülk satan yerler var. Hiçbir şekilde çekici gelmiyor. Oraya harcayacağım parayı daha güzel şeylere harcayabilirim. Çok saçma geliyor buralara para dökmek.

Sonra e-ticaret işine giren şirketler var. Kim ismi duyulmamış ve Google aramalarında 3.-4. sayfada veya daha sonraki sayfalarda yer alan bir şirketten bir şey almak istesin ki? Aslında çok da küçümsememek lazım. Dolandırılan tonla insan var.

Daha bunun gibi aklıma gelmeyen birçok örnek var. Siz ne düşünüyorsunuz?

 
Müşterisi olmadığına emin olduğunuz ve bir şekilde ayakta kalan firmalar hele de çok göz önünde olmamaktan hoşnut görünüyorsa dümencidir büyük ihtimalle.


  • eksisozlukokuryazari  (17.10.20 21:01:58) 
Şuan sorunu okuyunca yazdığın cümlelere öyle hak verdim ki..

Verecek cevabım yok, ben de kafamda aynı soru işaretlerine fazlası ile sahibim.
  • mobydick  (17.10.20 21:03:58 ~ 21:08:35) 
Ya ben ayni seyi fatihte garip bi mahallede otururken alakasiz yerlerdeki pizzacilar icin dusunuyordum. O kadar arada kalmis bi mahallede oturuyodum ki 3 tane pizzaci olmasi sok ediyodu beni. Sonra uyustucu saticisi ciktilar kapatti polia dukkanlari.


  • hindistan cevizi  (17.10.20 21:27:51) 
O bölgedeki ihtiyacı karşılayabiliyorlar çünkü. Adam çok bilinen bir şeye 20 bin tl vereceğine 5 bin tl verip kaybı olacaksa da bu kadar miktarı gözden çıkartabiliyor.
E-ticaret işine giren şirketler daha önce bir şekilde tanıdıklar aracılığıyla vs. bilinen yerler aslında. Hepsi değil tabii ki ben istisnalardan bahsediyorum.

Zamanında adı duyulmamış bir siteden alışveriş yapıp gayet memnun olmuştum ki o zamanlar hiçbir yerde doğru düzgün satılmayan bir şeyi satıyorlardı. Bir daha böyle bir şeye kalkışmam ama o zaman denk geldi, aldım.
  • sevilen progressive türkücü  (17.10.20 22:58:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.