Excelde başka sütuna eklediğimiz verinin filtreye gelmesi

Benim açacağım başlığı, evet. Olay şu. şimdi bir tablo var. filtredeki veriler dolu. bu bilgiyi, başka bir sütunun yanındaki tike sağ tıklayıp göster dediğimde oradan alıyor. ama ben altına yeni veriler eklemek istiyorum. tam anlatamadıysam şöyle örnekleyeyim,

kalem
kitap
defter

bunlar filtrede. ama filtreyi yani bu verileri, başka sütundan alıyor orası da gizli. açıp altına silgi ekledim diyelim, onu filtreli sütuna taşımıyor. bunun bir yöntemi vardı da, ben bilmiyorum. özetleyecek bir dost?

Filtreyi kaldırıp yeniden kaptığın zaman olması lazım diye düşünüyorum

  • Diskirminant  (17.10.20 19:47:10)
filtreye gelmesini istediginiz alani muhtemelen secmissinizdir, filtrede bunlar gelsin diye

son eklediginiz seceneklerle birlikte filtreye gelecek veriiyi yeniden secmeniz halinde duzelir. anlatamadim ama anladiniz

muhtemelen su sekildedir, secili olmayan alani da hepsiyle birlite yeniden secmelisiniz
prntscr.com
  • exlibris  (17.10.20 20:12:03 ~ 20:14:06)
Meramımı tam anlatamadım. sory.

bahsettiğim verileri başka sütundan alıyor, formüllü yani. filtreyi tekrar kaldırıp eklemem gerekmiyor. verileri çektiği sütuna eklediğimde, direkt o sütuna da eklenmiş olması gerekiyor.

yani diyelim

kalem
defter
silgi

bunlar filtreli olarak H sütununda.

ama bunların yazılı olduğu sütun aslında K sütunundan alıyor. orada silgi sütununa kadar bir işlem yapıldı. altındaki hücreye başka bir şey yazdığımda onun da bizim H sütununa gelmesi için o işlemi yapmam gerekiyor. geçenlerde göstermişlerdi bana da, unuttum onu. neydi acaba.
  • dirilis 1209  (17.10.20 20:36:01)
acaba filtre koyduğun hücreyi mi birleştirdin( hani şu 2 hücreyi tek hücre yaptığın)
bir ihtimalde belki aşağıda görmediğin bir yerde vardır o ilgi boş hücreleri komple seç ve sil, büyük ihtimal ilk seçenek diye düşünüyorum..
filtreyi bir alt satıra koy bakalım aynısını yapıcak mı

ps. bir daha okudum da sen anlamadığım bambaşka bişey sormuşsun
  • eja  (17.10.20 20:51:50 ~ 20:53:02)
Formülün yeni eklediğin hücreyi kapsamıyor olabilir

  • a dost  (17.10.20 22:37:16)