40 gündür düzelmeyen parmak

yaklaşık 40 gün önce sağ ayak baş parmağımın üzerine düştüm, yumuşak doku zedelenmesi olduğuna kanaat getirdik. ilk 3 hafta gittikçe iyi oldu ancak sonrasında iyileşmesi durdu, hala bükemiyorum tam olarak. sanki hükmedemiyor gibiyim, inmiyor aşağı. elimle zorlayınca acıyor.

gitti mi şimdi baş parmağım, 40 günde düzelmeyen yumuşak doku zedelenmesi artık düzelmez mi?

Senin ozelinde bilemiyorum da cok normal aslinda ben ayak parmaklarimi citlatirken biraz fazla bastirmistim da 40 gunden daha uzun sure tam anlamiyla istedigim gibi egip bukemedim keratayi

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (17.10.20 05:16:30)
Vakti zamanında annem de acı ağrı yoktu, zorla götürdüm bir gün sonra, çatlak çıktı.

Doktora git röntgen çeksinler.
  • mobydick  (17.10.20 07:38:34 ~ 07:39:03)
@the coon, çatlak ya da kırıkta sabit ağrı olurdu, ilk andan itibaren hareket ettirmediğimde ağrı yoktu. ayrıca tamamen morardı, kan topladı ve hemen geçmedi. kırık ya da çatlağa sebep olacak anlık bir hareket değil de, zorlama gibi bir hareketle yaralandığım için yumuşak doku zedelenmesi olduğunu düşündüm. o zaman da sormuştum buraya, 2 arkadaş da aynısını söylemişti.

@eileengray, kullanmadım ama zorlayacak şeyler de yapmadım, yürümedim mesela; sayılır mı?

@palve, içim rahatladı sağ olasın. en uygun cevabın bu olduğunu farz edip başka bir aksiyon almayacağım sanırım.
  • Bruce  (17.10.20 12:50:17 ~ 12:51:54)