[]

Airbag lambası birkaç saniye yanıyor

Kontağı açınca birkaç saniye fotoğraftaki airbag lambası yanıyor. Kendiliğinden sönüyor. Arıza söz konusu mudur yoksa kontağı açınca rutin sistem kontrolü sırasında diğer ışıklar gibi yanıp sorun olmadığı için sönüyor mudur?

Teşekkürler.

eksiup.com

 
Büyük ihtimalle rutin kontrol ama yine de aracın kılavuzu varsa bakabilir veya servise vaktine daha varsa arayıp sorabilirsiniz. önemli bi mevzu çünkü.


  • kalifiye balta sapi  (17.10.20 00:32:56) 
1 hafta önce yetkili servisten çıktı. Kapsamlı bakım yapıldı.


  • joker hakki  (17.10.20 00:34:15) 
Bu fotodaki lamba: “yolcu airbagi etkin” anlamını taşıyor. Sağ ön koltukta oturan yoksa menüden kapatılmazsa, kaza anında oranın airbagi de patlar. Ayrıca bazı modellerde bu menüden kapatma işlemine gerek duymaksızın otomatik tespit edip kendi kendini kapatıyor/açıyor da olabilir. Bikaç saniye yanarken onu kontrol ediyordur belki de.


  • sekerse tehlike  (17.10.20 00:39:39) 
opsiyonel bi seçenek. sağ kapı içinde anahtarı olmalı. bebek koltuklarının bazıları ön koltuğa ters şekilde bağlanabiliyor. bu durumda airbagin iptal edilmesi gerek yoksa patladığında koltuk yerinden fırlayabilir. bunu engellemek için koltuk bağlanınca airbag kapatılmalı. bu uyarı da buna dikkat çekmek için. diğer tüm ışıklarla birlikte sönse dikkatini çekmez.


bi de kiralık araçlarda genelde yolcu airbag i kapalı gelir. kaza anında patlayıp masraf yapmasın isterler. bunu kullanıcı açmalı.
  • sttc  (17.10.20 00:43:22 ~ 00:44:05) 
sikinti yok. airbag aktif haberin olsun demek o. devam oynat ugurcum.


  • turbo sadık  (17.10.20 07:19:10) 
airbag agrizali olsa (ki genelde airbag arizalanmiyor, koltuktaki agirlik sensoru arizalaniyor), isik sonmez.


  • cooperr  (17.10.20 08:29:39) 
Ön yolcu airbag iptal ettiğinde sürekli yanarak uyarıyor o ışık, denemek için iptal et ve gör. Geri aktif ettiğinde de her kontak açılışta diğer uyarı lambaları gibi o da yanıp bir süre sonra söner.


  • John Bloor  (20.10.20 11:48:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.