[]

ABD’den kulaklık getirtmek

Arkadaşlar massdroptan kulaklık almayı düşünüyorum, belki de bir ampli de alırım. Toplamda seçenekler 150 usd ile 300 usd arasında değişiyor. Hayatımda yurtdışından su bile almamış biri olarak öncelikle sormak istediğim şey şu, yurtdışından ne alırsak alalım, illegal bir ürün olmadığı sürece ve gerekirse vergisini ödemeyi kabul ederek her şeyi getirebilir miyiz? Değilse burada kıstas nedir? Ek masraf olarak ne kadar bir tutarı gözden çıkarmalıyım bir de bunu merak ediyorum? Hiç evimden çıkmadan ürünün evime gelme ihtimali var mı?
 
Eğer satıcı site gönderiyorsa heryerden legal her şeyi alabilirsiniz.

Faturalı geleceğinden ötürü ürün bedeli üzerinden vergiye tabi tutulacaksınız. (hesaplayan siteler var bunu) Vat nedir araştırın.

Kapınıza kadar gelecek muhtemelen zaten bir aksaklık çıkmazsa ptt ile. Aradaki vergi farkını da ptt memuruna ödeyeceksiniz.

Amerikadan kargo kalın tutabilir biraz thomann'a baktınız mı orada da hifi kulaklık ve amfileri satılıyor ve tr'ye gönderirken bi miktar vergi indirimi dahi yapıyor ürünlerde.
  • hedep  (16.10.20 02:14:41) 
en temizi amazondan bakin urune ve oradan alin


  • oscar  (16.10.20 05:32:11) 
ABD'den gelecek birine aldırmanız daha ucuza gelir eğer acelesi yoksa. Arada duyuruda ABD'den dönecek kişiler komisyon karışığı getiriyor böyle ürünler. Vergisi, kargosu zaten kol gibi olduğundan en hesaplısı bu olur. Ama en temizi oscar'ın dediği gibi amazon'dan almak. Orda DHL seçeneği de var PTT ile uğraşmazsın.


  • himmet dayi  (16.10.20 09:08:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.