Fabrika iscisi isi nasil buluyor?

Turkiye'de yasamiyorum. Bir yakinim vardi Bursa sanayi'de dokuma, tekstil fabrikalarinda fabrika iscisi olarak calisan asgari ucret ya da bir tik ustu ucret falan aliyordu. Kovid nedeniyle tazminatini verip isten cikartmislar 15-20 yil calistigi yerden, uzuldum bayagi. Yol gostermek istedim. Kariyer.net falan beyaz yakalilar icin falan sanirim. Bu tarz mavi yaka, fabrika isci alim ilanlari falan nerede cikiyor, nereyi takip etsin internet falan da pek bilmez aslinda. Tesekkurler

interneti bilmiyorum da bizimkiler fabrikanın yakınındaki ilçelerde muhtara, kahvelere fln haber/ilan bırakıyor. evet kahvelere.

edit: tabi, güvenlikte form +1
  • pati  (15.10.20 18:48:06 ~ 18:51:37)
İş-Kur

  • since1907  (15.10.20 18:49:48)
fabrikalara gidip güvenlikte form dolduruyorlar.

  • rahip janick  (15.10.20 18:50:03)
her fabrikanın güvenliğinde form var. ben halkla ilişkilerdeyken en çok bu formlar üzerinden bakıyordum. işkurdan önce size yakın olan fabrikalara gidin bence. müdürleri bile bu şekilde aldık işe.

  • zezari  (15.10.20 19:09:53)
Benzer işi yaptığı firmaların ik larına müracaat etsin bence

A tekstil kapandı atıyorum b tekstile gidip başvursun mavi yaka tecrübeli insan rahat iş bulur
  • Diskirminant  (16.10.20 08:11:32)
işçiler için kurumsal yollar ile pek yürümüyor o işler. bir arkadaşının olduğu fabrikayı bulup arkadaşı ustasına, ustası müdüre, müdür ik'ya söyleyecek.

  • duster  (16.10.20 08:22:38)