[]

Yurt dışından gelen konsol oyunlarına da ÖTV var mı ?

Topic..
 
beraberinizde getirirseniz yok galiba. kutusuz getirirsiniz. amazon'dan falan kargo ile alırsanız zaten tüm vergileri ekler.


  • orient blue  (15.10.20 13:28:31) 
Konsollarda var, oyunlarda yok. Onun da adı ÖTV değil aslında, ek gümrük vergisi. Güya geçici, ocakta kalkacak yanlışım yoksa, eylül ya da ekimde kalkacaktı ertelendi.


  • John Bloor  (15.10.20 13:28:43) 
Internete bağlanan tüm cihazların IMEI kayıt yapılması gerekiyor, bunu da unutmayın. Yani ucuza gelse bile buradaki masrafları eklenince pek farkı kalmıyor.


  • ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates  (15.10.20 13:40:19) 
Yok hocam aldigim seyler, uzun zaman once rahat rahat alabildigim kutulu konsol oyunlari.

Xbox,ps4,switch vs..
  • Avoiding The Puddle  (15.10.20 19:02:25) 
John bloor

Ne yazik ki konsol oyunkarinda da varmis %20 ötv. Bugun gumrukte aci bir tecrubeyle ogrenmis oldum bunu, çok moralsizim çok :(
  • Avoiding The Puddle  (06.11.20 12:10:49) 
%20 gümrük vergisine ek %20 mi?


  • John Bloor  (06.11.20 12:25:02) 
20 gumruk + 20 otv.


  • Avoiding The Puddle  (06.11.20 14:50:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.