[]

Erkek çocuk lazımlık önerisi

Buraları ann sitelerine döndürmek istemesem de, tuvalet eğitimine başlattığım oğlum için lazımlık bakıyorum.

Piyasada yığınla var ama çişini yaparken, o pipi kalkıp dışarı fışkrtıyor. Babası bu konuda yardımcı değil maalesef. Buna bir çare ya da lazımlık öneresini olan var mı?


 
tam pipi önü yukarı doğru çıkan lazımlıklar var. onlardan mı aldınız? örneğin :

www.e-bebek.com
  • co2s2  (15.10.20 10:53:37) 
www.e-bebek.com
Biz bunu kullanıyoruz, hiç lazımlık kullanmadım. Sonra tuvalete geçişi zor olmasın diye.
Çişini yaptırırken 2 parmağınızla pipisini tutmanız lazım yoksa her yer çiş olur. 3 yaşında başladım eğitime, 1 sene ben tuttum pipisini. 4 yaşında da kendisi tutmaya başladı artık.
  • sta  (15.10.20 11:01:04) 
Laızmlık kullanmayın bence de, sonra da elinizde lazımlıkla gezersiniz her yerde. AVM'de, misafirlikte, tatilde lazımlıkla gezer ve temizlersiniz.

Bir çok çocuk lazımlığa alışıp tuvalete yapamıyor sonra, korkuyor veya başka bir psikolojik nedeni vardır.

Tuvalete uygun oturak alıp tuvalette alıştırın, üşenmeyin bir kaç gün gerekirse bir kaç saat tuvalette beraber zaman geçirin.
  • John Bloor  (15.10.20 11:53:30) 
Erkek çocuk annesi olarak söylüyorum. Ne alırsanız alın o çiş ordan sıçrıyor. Kaç tane lazımlık denedik olmuyor. Çocuk pipisini aşağı itmesini öğrenecek. Klozette oturuncada aynı pipisini eliyle aşağıda tutacak. Bizimki kısa sürede öğrendi inşallah sizde kısa sürede halledersiniz.


  • Neyazayım  (15.10.20 13:29:01) 
Tuvalete de yapıyor onda sıkıntı yok. Korkmuyor yani. Ama genelde lazımlığı kullanıyor. Alışır yani tuvalete dert etmiyorum, sonuçta kocaman insan gördünüz mü hala lazımlığa yapan :)

Önü yüksek olanlardan kullanıyorum hatta ikea'dan da aldım. Ama yine sıçrıyor. Sanırım çok fazla biriktirdiği ve tuttuğu için düşünüyorum.
  • makarnacanavari  (15.10.20 13:32:05) 
Aaa @neyazayım ciddi misin? Ben de lazımlıkta doğru seçim yapamadım sanıyorum. Sokakta, arabada pet şişe kullanıyorum kamyoncu gibi :) ebebek'te eskiden bunun için kaplar vardı, yok artık maalesef.


  • makarnacanavari  (15.10.20 16:59:33) 
Çişini uzun süre tutuyorsa baskıdan dolayı pipi ereksiyon da oluyor olabilir, bu yüzden ileri ya da yukarı doğru işer.


  • John Bloor  (15.10.20 17:27:04) 
@makarnacanavari valla benim oğlum 6 yaşında. Çişini tuttuğunu düşünmüyorum. Wc alışkanlığı kazandığından beri o çiş dışarı gidiyor. Ama aşağı itmesini öğrendi. Kısa sürede alıştığı için dışarı sıçramıyor artık


  • Neyazayım  (18.10.20 00:17:07) 
Bence tutuyordur. Benim oğlan oyuna dalıyor bazen mesela, o kadar çok tutuyor ki tutamayacak kadar. Yap yap bitmiyor çünkü :)

2 gündür mesela, eliyle pipisini aşağı indiriyor :))))
  • makarnacanavari  (18.10.20 14:54:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.