bu HDD ikinci el olabilir mi sizce??

foto: i.hizliresim.com

Trendyol'dan, Seagate marka 250 GB laptop HDD'si sipariş verdim.

Bugün elime ulaşan HDD, gri bir poşetin içerisinde geldi.

Aylar önce almış olduğum WD marka SSD, kendi orjinal kutusunda gelmişti.

Sizce bu HDD ikinci el ya da yenilenmiş olabilir mi?

Eğer öyleyse iade edeceğim.

anti manyetik poşet diye geçiyor o. alelalde bir poşet değil yani. ikinci el olduğunu hiç zannetmiyorum.

  • sutlu nescafe  (14.10.20 19:09:07)
3.5" hdd'lerin çoğu böyle satılıyor zaten. Bu da oem-laptopa takılan ssd'lerdendir.

  • nhk ni youkosu  (14.10.20 19:10:25)
Cihazdan çıkarılmış olabilir. Laptop alıp SSD ile değiştiren çok kişi var. O yüzden OEM ürünlere mesafeliyim.

superuser.com Şu yöntemle bir fikir edinebilirsin.
  • roket adam  (14.10.20 19:12:05)
@nhk ni youkosu; 2.5 inch hocam bu.

roket adam; hocam, poşetini hiç açmadan, sıfır olup olmadığını anlayabileceğim bir yöntem yok mu acaba? eğer ikinci else poşetini hiç açmadan iade etmeyi düşünüyorum.

sutlu nescafe; kesin emin olabileceğim bir yöntem var mı hocam? çünkü 2. el hdd kullanmak bana çok riskli geliyor. neticede eski sahibinin ne halt yediğini bilmiyoruz.
  • istististist  (14.10.20 19:21:40)
çeşitli programlarla eski dosyaları arayabilirsin. eğer bulursa ikinci el olduğunu düşünebiliriz galiba. emin değilim bundan.

  • sutlu nescafe  (14.10.20 19:41:50)
şimdiye kadar aldığım hdd'ler hep bu şekildeydi. ssd'ler kutuda gelir çünkü daha narin. hdd tuğla gibi.

  • malheiros  (14.10.20 20:12:19)
hocam
crystal disk info
kur
hdd kac saat calısmıs gör
  • kingcyrax  (14.10.20 21:14:39)
bu hdd ssd değil üstelik neden aldın ki? eski nesil disk yavaş çalışır.

üzerinde üretim yılı yazar. 2018 veya 2019 ise sıfırdır. seagete'in sitesinden seri no ile de kontrol edebilirsin.
  • walter white kilikli  (14.10.20 22:18:33)
Sıfır hdd'ler de bu şekilde gelir.
SSD'ler kutuda geliyor.

  • ycaycayca  (14.10.20 22:33:54)
oem ürün

yani son kullanıcıya değil pc toplayan veya teknik servis veren firmalara satılan ürün kategorisinde.
  • orpheus  (15.10.20 02:06:49 ~ 02:07:21)