Birinin referansıyla gidilen iş görüşmesi

Bi hafta oldu direk üst düzey yöneticiyle görüşmüştüm. Geri dönücez demişti adam ama haber yok. Referans olan adamı da arayamam şimdi o da başka bir şirkette üst düzey adam benle mi upraşsın. Referansla olsa bile normal mi bi haftada haber cıkmaması

görüştüğün adamın mailine yada linkednden sizinle çalışmayı 4gözle bekliyorum tarzında bir geri dönüşle hatırlat kendini

  • eja  (14.10.20 13:05:20)
ayni sekilde bu yaz bir gorusme yapmistim, olumlu cevap 9 gun sonra geldi, sonra ben kabul etmemistim. Onceden farkli firmada beraber calistigim yerdeki eski yoneticilerimden biri musaitsen gel, hemen goruselim senin gibi saglam calisan bir adama ihtiyacim var, hemen baslayacaksin dedi. Ertesi gun ik'den gorusme ayarladi, ik bana surekli artislik yapti gorusmede, torpillisin falan ayaklari cekiyor oysaki benimki kapi gibi referans torpil degil, eski yoneticiyle beraber calismisim, adam en kil adamlardan biri kolay kolay kimseye referans verecek adam degil, o beni cagirmis aninda gorusme ayarlamis, bunlarin birbirinden mi haberi yok, birbirlerini mi sevmiyorlar nedir anlamadim, zaten pandemi donemiydi sirada daha ne torpiller vardi herhalde. Ben de icimden dedim istemiyorsaniz istemeyin anasini satayim ben cok merakliydim sanki sizin sirkete deyip kabul etmedim sonra 9 gun sonra gelen olumlu cevabi. Bana referans veren kisiyle de hic irtibat kurmadim sonrasinda zaten, rahatsiz ederim, yuzsuzluk olur falan diye oyle de naif adamim:)

  • neverletyougodown  (14.10.20 13:22:35 ~ 13:26:03)
Hocam ben de bu "ya şimdi aramayayım ayıp olur" tayfasındanım. Yapma, kaybedersin. Ara. Adam belki "iyi oldu hatırlattığın, dur bir sorayım" diyecek. Bundan çok kaybedersin. Yırtık ol. Olmuyor öbür türlü.

  • crescendo  (15.10.20 04:21:44)
Kastettiğim referansını ara. Gittim görüştüm, haber bekliyorum, ilginiz için çok teşekkür ederim de. Niyeti varsa adam karşı tarafı arar zaten.

  • crescendo  (15.10.20 04:23:05)