Monitor- Standart Laptop

Merhaba,

Büyük monitör (27” gibi) kullananlar, standart dizüstüne bağlayanlar, niçin monitör kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?

Ev için almayı düşünüyorum, corona vaktinde online eğitime başladım ve aynı zamanda da büro saatim azaldı, duruma göre daha da azalabilir ve evden çalışmam gerekebilir. Zaten kullanımım hep masada. Monitör alsam mı diye düşünüyorum.

13 inç laptop yerine 27 inç monitör, koltuk ve masa aldım. Bir de klavye mouse tabi.

Niçin derken? Gözlerim için, sırtım için vs vs.
  • ozdek  (14.10.20 12:11:24)
rahatlik icin elbette :)

  • sweetoffice  (14.10.20 12:16:44)
32 inch aldım 2k, piksel saymıyorum pisman degilim

  • hunharca ben  (14.10.20 12:21:12)
cok buyuk rahatlik. laptop ekraninda spotify falan acik oluyor genelde. buyuk ekran da ise diger seyler. 3. ekrani dusunmuyor degilim arada.

  • lastdragonborn  (14.10.20 12:29:13)
40inç tvye bağladım. izleyeceklerimi büyük ekranda izlerken laptopta internette birşeyler yapmaya devam edebiliyorum.

  • sutlu nescafe  (14.10.20 12:32:10)
Kesinlikle büyük rahatlık. Hatta harici klavye ve mouse de alırsan, bel ve boyun ağrıları yaşamaktan kurtulursun. Verdiğin paraya değecek bir konu.

  • roket adam  (14.10.20 12:35:23 ~ 12:35:32)
Dikkat etmem gereken bir konu var mıdır? Tavsiyeniz?

Uzunca, saatlerce araştırma yapmadan gidip alayım diyorum. Gaming amaçlı zaten kullanılmayacak, standart görüntü kalitesi yeter.
  • buf-e kür  (14.10.20 13:25:22)
Sehpası sabit olmasın, yukarı aşağı hareket etsin, gerekirse dik kullanabilme imkanı sunsun. Dell tavsiye ederim bu bakımdan. Bende HP de var mesela, eğmek dışında bir hareket ettiremiyorsun, altına kutu koymak zorunda kaldım.

  • roket adam  (14.10.20 13:57:46 ~ 13:57:55)
Yer varsa 27” 2k monitöre güzel. Görüntü kalitesi için IPS veya Va paneli önceleyin. Ayağı da ayarlanabilir olanlardan olursa güzel olur. Saydıklarım olunca 2500 lira minimum. 24 yeter derseniz daha düşer ve 1080p LG monitör 900 civarında şu sıralar. 27yi 1080p tavsiye etmiyorum.

  • simbolmina  (16.10.20 01:07:32)
Dell Ultrasharp 25" aldim, goruntu kalitesinden cok memnunum ilk gun itibariyle.

  • buf-e kür  (16.10.20 02:27:56)