2k monitor para ziyanı mı?

monitor almayı düşünüyorum. fakat kafamda çok soru var.

hali hazırda zaten 21.5 inch fhd monitorum var fakat bunu 2. monitor yapcam artık. yerim de dar olduğu için yeni monitorde 24 inch üzerine çıkamayacağım gibi.

almışken iyisini alayım 2k çözünürlüklü olsun diyorum ama internette çok şey söyleniyor. 1080p çözünürlükte kullanınca video ve oyunlarda bulanıklık artıyor deniyor. zaten ekran kartımın da oyunlarda 2k çözünürlüğü kaldırabileceğini düşünmüyorum. Videolarda ise 2k sıkıntı olmuyor.

1080p üzeri bir çözünürlükte bir monitor parayı dışarı atmak mıdır?

düşündüğüm monitor samsung qhd ya da qled monitorlerinden biri.

28 inch 4k kullanıyorum yanında da 24 inch fhd var.

24 inch için 2k bence gerekli değil. ekran zaten ufak ve native çözünürlükte 2k açarsan ikonlar yazılar ufak kalacak. denildiği gibi çoğu oyunu da fhd oynayacaksın eğer gerçekten çok bir ekran kartın yoksa.

fakat28 inch boyutuna çıkınca fhd artık yetersiz kalıyor. o zaman 2k veya 4k gerekli.
  • orpheus  (14.10.20 00:13:23 ~ 00:13:49)
24 inch bu iş için sınır gibi bir şey bence.

Yani 24” için gerek yok ama 27” için kesinlikle 2k aşağısı kurtarmaz ben de böyle düşünüyorum
  • jamiro  (14.10.20 08:16:43)
27 inç ve 2k ikilisi ideal bence.

Daha büyük monitörlerde 4k düşünülebilir.
  • chicha_v2  (14.10.20 11:03:20)
ne için kullanacaksın
sadece oyun için gibi anlıyorum , o zaman ekran kartının destekleme muhabbeti var.destekleme derken akıcı şekilde kullanmak kastım oyunlarda.
hadi ekran kartın destekledi, lag yani gecikme muhabbeti giriyor.
çok detay var amacın ne sistemin ne bilmek gerek.
  • bugga  (14.10.20 12:44:16 ~ 12:44:58)
Hem oyun hem video için düşünüyorum.

  • false pretension  (14.10.20 14:47:02)