insanlar neden bazı hayvanları yememiş

mesela fil yada atlar? etleri de oldukça fazla bu hayvanların?

neden bazı hayvanlari avlamıyor insan oğlu? normalde köklerine kibrit suyu dökmeleri gerekirdi???

Atlar uzun vadede taşımacılıkta daha avantajlı; fillerin de tadı kötü olabilir ama dişleri için baya avlanıyor hala.

  • angelus  (13.10.20 19:56:04)
Nası yememiş? Yemiş işte, Fransa'da hala at kasabı bile bulursun. Şu an yaygın olmamasının nedeniyse yetiştirme maliyeti. Yılda bi milyar tavuk yapıp öldürebiliyoruz ucuza, atların masrafı çok daha fazla.

  • noluyo yaa  (13.10.20 20:00:18)
bir sebebi vardır hepsinin. fil için çok sayıda insanla mızraklarla ava çıkmak gerekir mesela ve sürü olduklarında saldırırlarsa ölürsün.

  • diffarentiationation  (13.10.20 20:12:26)
koala okaliptüs yediği için eti acıymış diye duymuştum. kanguru eti ise yenen bir şey.

  • sutlu nescafe  (13.10.20 20:15:55)
bildğim kadarı ile ikinci dünya savaşında denenmemiş, yenmemiş hayvan yok.

  • duyurukullanıcısı  (13.10.20 20:16:34)
muhtemelen yaşam döngüleri uzun. koyun ve dana et olarak daha verimli ve beslemek için uysal. koyun 1 yılda dana 2 yılda et üretiyor. beli bir at ya da fil bu sürede elle tutulur miktarda et üretmeyebilir.

ya da fil beslerken yavrusunu elinden aldığında fil ortalığı birbirine katabilir.
  • orpheus  (13.10.20 20:21:17)
Adamlar pangolin , yarasa yiyor daha ne olsun acaba?

  • yarey  (13.10.20 20:31:52)
'Dünyanın sadece yüzde 0,01'ini oluşturan insanlar, canlıların yüzde 83'ünün yok olmasına yol açtı'
www.hurriyet.com.tr
hürriyet gibi bir gazeteden link verdim kusura kalmayın :-(
  • ankara06  (13.10.20 20:47:17)
Din burada etkili .

  • Erva  (13.10.20 20:50:02)
kaslarını kullanan hayvanların eti acı/eksi olur, kolay da pişmez.

  • proteus  (13.10.20 20:53:10)
wiki'ye göre fili gayet güzel yemişiz.

en.wikipedia.org

(...)
Elephant meat has likely been a source of food for humans during the entire time of the species' coexistence. By the beginning of the Middle Palaeolithic, around 120,000 BCE, African societies were hunter-gatherers proficient in exploiting herds of elephants for their meat.
(...)

modern zamanları soruyorsan diğer yanıtlar +1
  • engelbert humperdinck  (13.10.20 22:36:17)
üsttekilere ek olarak üreme hızlarıyla da alakalı. mesela yılda bir kere doğum yapan ve 1 ya da 2 yavru doğuran hayvanı kesip yemek anlamsız, çünkü kısa sürede sayısı azalıp nesli tükenir. ayrıca bugün tavuklarda olduğu gibi fabrika açıp o hayvanları beslemek, üretmek, kısa sürede büyütüp kesmek kolay değil.

  • rose parks  (13.10.20 23:48:08)
age of empiresda fil avlanıp yenebiliyodu o yüzden bence yemişizdir:D

  • theseachange  (14.10.20 00:47:59)
Mesele hayvanin otcul olmasi, evcillestirilebilir, ahirlarda kalabalik olarak tutulabilir ve ureme hizinin yuksek olmasi.

Etcil hayvanlar cok verimsizler once et ureteceksin, onu yedireceksin sonra onun etini yiyeceksin geciniz efendim.

Mesela ati evcillestirdik ama zebrayi evcillestiremedik cunku hayvan ahir sevmiyor, ustune bineni atiyor, cok agresif ve cok ozgur ruhlu.

Deveyi evcillestirdik ama lamayi yapamadik cunku lama deveye gore cok agresif.

Su an koyun, domuz, inek ve tavuk yiyoruz cunku butun kriterlere uyuyor + cok hizli uruyorlar.
  • cleric  (14.10.20 11:09:15)