Google'dan aradılar, şirket bilgisi silinecekmiş, para istiyorlar

Patron şahıs işi yapıyor, ltd ya da a.ş. değil.
Google'da arattığınızda sağ tarafta ve mapste bilgileri çıkıyor.

Google business'tan yönetiyorum.

Şimdi aradılar para istiyorlar yoksa sileneckmiş.

Aslı astarı nedir bilen var mı?

En bilindik dolandırıcılık yöntemi, tamam silin diyip geçiniz

  • Yavuşuhlu  (13.10.20 12:59:50)
sakin dusme bu tuzaga.
caniniz sagolsun de kapat:)

  • baldur2  (13.10.20 13:01:01)
Çok sağolun :)

  • gadlemler  (13.10.20 13:03:25)
her hafta bizi de ariyorlar, 0850 ile baslayan numaradan ariyorlar. ilk basta aciyordum sonra, tum numaralari engelliyorum, yeni numara bulup ariyorlar yine.

dolandirmak ve paranizi almak icin boyle kiliflar uyduruyorlar, kanmayiniz, acmayiniz, engelleyiniz ve geciniz.
  • Leonardo~Da~Vinci  (13.10.20 13:03:28)
Dolandırıcı +1

Firma bilgilerini filan iste sizi şikayet edeceğim de bir daha aramıyorlar ben öyle kurtuldum.
  • spadæs  (13.10.20 13:03:52)
hesap bilgisini alıp polise ihbar edin.

  • since1907  (13.10.20 13:07:49)
inanma google seni beni aramaz :)

diyelim ki para vermeye kalktın ne yapıyorlar? iban falan mı veriyorlar yoksa kredi kartı bilgisi mi istiyorlar senden?
eğer kk bilgisi istiyorlarsa devletin bir sistemi olmalı girip ordan kk üret demeli mağdur kişi, gelen numarayı telefondaki dolandırıcıyla paylaşmalı, dolandırıcı bu numara üzerinden işlem yapmaya kalkınca da o sanal pos ya da her neyse parayı zimmetine geçirmeye çalıştığı sistem kendini ele vermiş olmalı.
bu sayede çoğu dolandırıcılığın önüne geçileceğini düşünüyorum. ya da buna benzer bir yaklaşımla...
  • erty_ksk  (13.10.20 13:08:31)
lanet olsun 2 haftadır arıyorlar günde 3 kez. toplamda 6 numaralarını engelledim, btk'ya şikayet ettim.

  • bir ileti paylastim  (13.10.20 13:20:28)
Bi denk gelseler ben de kekleyeyim o zaman

  • gadlemler  (13.10.20 16:22:40)
Adamlar dolandırıcı. Para vermeyin.

-konudan bağımsız-
Bu memlekete dolandırıcılık serbest mi ? Her gün birileri çıkıp milleti kandırıyor.
  • ycaycayca  (13.10.20 19:41:58)