eminevim fuzulev vs

tarzı sistemlerle ev veya araba alan var mı?

edit: konuyla ilgili deneyimi olanlar yazarsa sevinirim.

6 ayda bir yapılan çekilişte çıkmassa en son 28 ayda teslim ediyorlar paranı ama nasil 300 000 giriyorsun 28 ay bekliyorsun ev alican aa bir bakmışsın ev 400 000 TL oluyor dolandırıcı olduğunu söyleyecekler ama buralardan ev alan çok kişi var evde arabada devamlı fiyatı artiyor bu konuda merdiven altı firmalara gitmeyin ismi duyulmuş firmalara gidin fuzulev, eminevim bu konuda isim yapmış firmalardan

  • baknedicem  (13.10.20 12:27:35 ~ 25.02.21 14:01:53)
Valla daha birkaç gün önce sözlükte eminevim'le ilgili rezalet başlığı vardı.

Eleman çıkmak istediğinde 33 bin tl katılım ücretinin iadesi olmadığını falan söylemişler. Kalan içerideki parayı da 6 ay içinde iade edeceklerini söylemişler.

Ben bunlar olmasa da bulaşmam açıkçası. Toki'ye gir daha iyi.
  • chicha_v2  (13.10.20 12:49:35)
(bkz: eminevim)
(bkz: fuzulev)

okumuşsunuzdur tahmin ediyorum.
  • orient blue  (13.10.20 12:51:19)
aynen birtek çıkmak istersen sorun yaşanıyor sanırım. sikayetvar.com daki işkayetler de hep çıkmaya çalışanların.

  • entropik  (13.10.20 12:51:26)
@orient blue okudum bir kısmını. aslında kendim için değil, bir arkadaşım buradan araba almak istiyor da, yakınlarda bu işlere giren, ben aldım sıkıntı yaşamadım diyen var mı acaba diye..

  • entropik  (13.10.20 12:53:18)
tarikatlara bağlı yapılar, onları maddi olarak daha da güçlendirmek istiyorsanız sorun yok gibi.

  • red g  (13.10.20 13:03:42)
@red g çok isteriz tabiki hangi tarikatlar bunlar :)

adam sadece kredisiz araba almak istiyor. her harcadığımız paranın nereye gittiğini hesaplarsak işin içinden çıkamayız sanıyorum.
  • entropik  (13.10.20 13:06:58)
@r evolution
nasıl da bazıları kendinden emin, herşeyi ekonomiyi vs çözmüş, yukarıdan bakarak yorumlar yapıyor :)

tabiki kredisiz araba birikimle yapılsa daha iyi olur, bankalar kredi vermiyor arkadaşıma, kredi puanı düşük ama aylık ödeyebilitesi yüksek. ayrıntıya girmeye gerek duymamıştım. belki bir iki kişi çıkar da, ben aldım sorun çıkmadı, ya da ben de denedim kazıklandım girmeyin falan der dedim. herşeyi de bilin.
  • entropik  (13.10.20 13:31:23)
banka seçeneği yoksa ve illa alacaksa tek seçeneği bunlar kalıyor zaten. (tefeci vs dışında)

sıkıntı şu olabilir, gereğinden fazla para ödeyebilir. Hani 5000 liralık telefon operatörden taksitli alınca 7500 liraya geliyor ya, öyle olabilir. (kura ne zaman çıkacak, kaç geri ödeyecek, arabanın o günkü fiyatı vs. bakmak lazım)

en en en kötü ihtimalle de tüm sistem patlar yatırdığı paralar uçar. Bu riski de almalı tabii.
  • nhk ni youkosu  (13.10.20 13:38:35)
sistemin patlama ihtimali var ancak 20 senedir bu söyleniyor, ve henüz patlamadı.

onun dışında bankaların verdiği krediye göre maliyeti çok çok daha az.
  • yemrem  (13.10.20 13:42:00)
Ben zamanında araştırmıştım, katılmaktan vazgeçtim sonra. (bkz: #112832697)

  • roket adam  (13.10.20 14:04:51)
faizsiz sistemleri tutuyor değilim ama ne yapsaydı adam siz çıkıyorum diye aldığı tüm parayı geri iademi etseydi bunu bir yaptırımı olmasınmı yani bankada bile krediyi toptan ödediğinizde hiç bir indirim olmaz direk ödetirler ödemedinizmide haciz kapıya dayanır burada bir işletme çalışıyor işletmeler kar ederek ayakta kalirlar önce gireyim sonra kafama göre çıkayım mantığında olunursa bir sürü insan bunu su istimal eder ben şahsen katılım üctetinin iade edilmemesini gayet mantıklı buldum çoçuk oyuncağı değil ödeyebiliyorsan o yükün altından kalkabileceksen o yükün altına girilir eğer ödeyebileceksen uzun vadede beklerim dersen banka faizinden az ödersin arabada alinir evde sıkıntı olmaz

  • baknedicem  (13.10.20 14:53:35)
@baknedicem kesinlikle haklısın. 33 bin çok fazlaymış sadece. 3 - 5 bine kadar eyvallah :)

  • entropik  (13.10.20 15:24:47)
bunlar cemaatlerin ev edindirme projeleri. batar gider kapar gider kalırsınız. herkesin parası birikecekmişte sırayla ev alınacakmışta, kominizme canavar gibi bakıp kominizme benzer sistem oluşturun bu arkadaşlara dikkat.

  • mikahakkinen  (13.10.20 16:08:04)