Almanya'da master

Merhaba herkese. Daad.de uzerinden master bakiyoru. Su ayrimi yapamadim, master of science ve masterin arasindaki fark nedir? Ayrica farkli farkli okullar var, mesela university olanlar var, applied sciences olanlar var. Hangisine kabul almak daha kolaydir? Uygulamali bilimler derken neyi kastediyorlardir. Hangisi daha kolaydir? Dikkat etmemiz gerekn bir ayrim mi var kavrayamadim. Tesekkurler.sevgiler.

applied sciences ve university arasında hukuki olarak bir fark yok. fakat genele şöyle bir ayrım yaparlar; applied sciences, daha çok iş hayatına hazırlık amaçlıdır derler. kabul konusunda bu ayrımın bir etkisi yok bildiğim kadarıyla. fakat şunu söyleyebilirim, bazı okulların bazı programları kabul kontenjanına sınır koymuyorlar (non-restricted diyorlar buna). eğer bu programlara başvurursanız ve giriş koşullarını sağlıyorsanız kesin kabul alırsınız. sosyal bilimlerde master of science ile master of arts arasında da diplomanın değeri açısından bir fark yok. sayısal ağırlıklı olanlara, doğa bilimlerine yakın olanlara (örneğin iktisat) genelde master of science derler.

  • arkadakiadam  (13.10.20 11:42:00)
applied science da ve university de bize universiteye denk geliyor. ama applied science da dersler icerik olarak teorik ve pratik bakis acisina sahip. university ise teorik ve akademik bakis acisina sahip. bu nedenle applied science dan mezun olan biri is hayati pratiklerine yatkin sekilde mezun olurken unversity mezunlari ilerde doktora gibi akademik kariyer yapmaya yatkin oluyor. university mezunlarinin doktora pozisyonlarindan kabul almalari daha kolay oluyor. appliec sciencelara girmek nispeten daha kolay.

  • emrahday  (13.10.20 12:12:31 ~ 12:13:47)
Kiymetli bilgiler icin cok tesekkur ederim. Olayi anladim.

  • karlmarx  (13.10.20 14:22:55)