[]

devlet hastanesinde psikolog?

kardeşim sıkıntılı bir dönemden geçiyor ve artık dayanamadığını doktora gitmek istediğini söyledi. hastanede psikoloji bölümleri var mıdır? psikiyatriden randevu almış. oraya mı gitsin yoksa psikolog bulabilir miyiz devlet hastanesinde?
 
Devlet hastanesindeki psikologlar (özel departmanlar hariç) terapi vs yapmıyor; sadece test yapıyorlar. Devletteki psikiyatri servisinden de koşullar dolayısıyla terapi hizmeti ve çok büyük verim beklememek gerekiyor.

Etrafında varsa ve sıra gelirse trsm ya da belediyelerin (yine sıra gelirse) danışmanlık merkezlerine bakabilir.
  • fraise  (12.10.20 20:13:09) 
Birkaç yıl önceki kendi deneyimimi aktarayım: Devlette pskiyatriste gidiyordum o beni psikoloji bölümüne yönlendirdi, @fraise'nin dediği gibi test yapıldı. Sonuca göre psikiyatrist beni psikoloğa gönderdi. Bu arada kadrolar yılda iki kere açılıyor, Nisan ve Kasım idi galiba ama değişmiş olabilir. Kadroyu beklemek lazım yani, benim bu süre en az 6 ay sürmüştü. Neyse, yönlendirdikleri psikolog benim terapiye ihtiyacım olmadığına karar verdi. Pskiyatristime söyleyince şaşırdı ama o da bir şey yapamadı dışarıdan bul çünkü lazım sana dedi ben de öyle yapmak zorunda kaldım. Bel bağlamayın yani.


  • peki madem  (12.10.20 20:19:45 ~ 20:20:45) 
Üniversitelerin ücretsiz olarak sağladığı birimler oluyor. Klinik psikoloji yüksek lisansı yapanların süpervizyon eşliğinde yaptıkları. Bulunduğunuz şehirde bir araştırın derim.


  • mor bembombom  (12.10.20 20:50:28) 
sadece erenköydeki doktorlar ilgileniyor oraya da randevu bulmak sayısal lotoyu tutturmakla aynı. diğer hastanedeki psikiyatrlar ve psikologlar suratınıza bile bakmadan ya ilaç ya test yapıp gönderiyorlar.


  • inancsiz deve  (12.10.20 21:03:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.