covid-19 testi

özel hastanede covid test ücretini ssk karşılıyor mu? karşılamıyorsa ne kadar ücret alınıyor?

not: semptom yok haftasonu ailemin yanına gidicem önlem amaçlı test yaptırmak istiyorum.

lokasyon: istanbul.

ankaradaki özel hastanelerin bir kısmı 200 bir kısmı 300 alıyor. Dediğim tutar sürüntü testi için alınan tutar

  • PoscheN  (12.10.20 15:35:00)
Karşılamiyor. Ben 230 verdim cuma günü.

  • fraise  (12.10.20 15:58:25)
hazır kitler ve 70 tlye ondan yaptırın

  • jelly bear  (12.10.20 16:00:36)
hastaneye göre değişiyor bazıları 0 bazıları 500TL istiyor en iyisi arayıp sormak.

  • hayyam ara  (12.10.20 16:02:03)
250 verdim ama pozitif çıkınca +2 test daha yapıldı. Onlar 735 tuttu. İstersem onları dışaıda yaptırıp getirebiliyordum ama hem daha çabuk olması için, hem de oranın temiz olması ve kalabalık olmamasından dolayı yine orada yaptırdım

  • karabasun  (12.10.20 16:39:45)
3 hafta önce medical park pendik acile gittim. ateş şikayetim vardı. uygulama şöyle dediler; dr tahlil isterse ücret yok sadece 80 tl muayene ücreti alırız, yok eğer dr tahlil istemez ama siz yine de tahlil isterseniz 400 tl pcr test ücreti ve 80 tl muayene alırız dediler. dr'un yanına girdim, muayene etti ve öyküm covide uygun geldi ki pcr, kan tahlili ve tomografi istedi. çıkarken hiç para almadılar, hatırlatmama rağmen 80 tl muayeneyi de almadılar. uygulama böyle. bende gitmeden aradım, ama telefonda ücret bilgisi vermiyorlar. sonuç; pcr negatif çıktı ama tomografi sonucu pozitif olduğu için ilaç başladım ve 3 hafta karantina uyguladım. yani pcr sonucu çok da kesin değil.

  • surprise  (12.10.20 16:41:06 ~ 16:42:54)