En iyi, en kaliteli enlerin eni bir sucuk arıyorum.

Var mı öneriniz. Denemediğim kalmamıştır egetürkten yanturalıya kadar.

İstanbulda veya netten alabileceğimiz lezzetli bir sucuk arıyorum.

Cumhuriyet Sucukları bayağı iyiydi.

  • dissendium  (11.10.20 15:09:14)
Hazır sucukların çoğunu denedim, Afyon sucukları filan. Hiç biri Kayseri sucuğuna gelemiyor. Benim adamım vardı Kayseri'de, pandemi nedeniyle kapattı o da. Bende arıyorum.
Tabakoglu sucuk çok övmüşler ama denemedim.

  • etna  (11.10.20 15:31:12)
Apikoğlu iyidir ya, direkt paketli bölümden değil de markette kasap bölümünden sorun. Direkt bonfileden yapılan sucukları var.

  • kojonotsuki  (11.10.20 15:33:33)
karskasabi.com

istanbul'da eve servisleri var ama minimum 200tl siparis vemek gerekli. yeri gokturk'te. sosisleri ve diger etleri de guzel.
  • lemmiwinks  (11.10.20 15:37:53)
www.muhtesemtesisleri.com Burası ankarada çok meşhurdur. Yıllardır sadece buradan yeriz. Kime yedirdiysem çok memnun kaldı. Mutlaka denemenizi öneririm.

  • sacrilegious  (11.10.20 16:31:32)
yıllar önce trt'de miydi neydi bir belgesele görmüştüm hala da merak ediyorum sucuklarını. ismi tetik sucukları. ytd

EDIT: yıllar önce dediğim çok da değilmiş 2 sene önceymiş:))
youtu.be

dediğim gibi tatmadım bilmiyorum, denenebilir belki.
  • jamiro  (11.10.20 17:12:09 ~ 17:16:29)
Kızılcahamam Belpınar Sucuk. ben çok beğenmiştim.
belpinarsucuk.com.tr

  • ankara06  (11.10.20 17:55:36)
Güzel bir kasap bulursak kasap sucuğu alıyoruz biz. Kayseri’den bir arkadaşım anlattı, hazır alıyorlarmış baharatları kasaptan, sucuğu kendileri yapıyorlarmış evde, bize de getirmişti HA-Rİ-KA bir tadı var.

  • damba  (11.10.20 18:15:10)
müslümoğlu çok iyidir, yıllardır sipariş veriyoruz, bizzat tesisini de gezmiştim kayseriye gittiğimde.

  • fistikthecat  (11.10.20 18:25:12)
The istanbul butcher’dan aliyoruz biz, ist-anadolu’da cemil topuzlu caddesinde.

  • kuehles blondes  (11.10.20 18:41:58)
Cumhuriyet'in eski tadı yok. 1990'lardaki tadıyla ve kaliyesiyle alakası yok şu an. İkbal'in saydam plastik ambalajda satılanı hoşuma gidiyor, fiyatı da tadı da cumhuriyet sucuklarından daha iyi bence.

www.ikbalonline.com
  • kimlanbu  (12.10.20 10:28:57)
Merhaba,
Bu konu benim de hasretim hatta takıntım bile diyebilirim, ancak ne yazık ki şu ana kadar bir çare bulamadım yareme :( Hazır sucuklar (aslında tüm işlenmiş et ürünleri) katkı maddeleri (özellikle koruyucu içermesi ve nitrat koyulması - bkz: nitratın beynimize verdiği zararlar- nedeniyle uzak durmaya çalışıyorum ama ne yazık ki kasap sucukları da o kadar temiz değil. Hepsi gıda boyası ve katkı maddesi kullanıyor. Ben henüz masum olanını bulamadım. Olayın lezzet boyutu kadar sağlık boyutunu da düşünmek gerekir kanaatindeyim. Zaten hem lezzetli hem de sağlıklı bir sucuk bulsam var ya...

  • demeboyle  (12.10.20 11:30:44)
Macrocenter'a git, sucukları çok güzel.

  • stewie  (12.10.20 11:33:37)
Cevaplara cok sasirdim.Sucuk deyince bu isin Mercedesi Balikesir'deki Yanturali Vedat Bey sucuklaridir.Internetten siparis aliyorlar.

  • turkuaz  (12.10.20 12:39:35)