Fiş lazım olacak mı abi?

Bazen benzin alırken bunu soruyorlar. Bugün ödeme yaparken ekrana baktım başka bir plaka yazıyordu. Çıkarları ne bu işten?

fişleri satıyorlar. satın alan kişiler de gider gösterip vergiden düşüyor bildiğim kadarıyla.

  • sutlu nescafe  (10.10.20 23:31:54)
ödediğin kdv yi görmüyor musun? onu kullanıyor birileri.

benzinlikte çalışan bir abiden tavsiye, fişini asla bırakma, benzinde kaçak olur, problem olur, kanıtın olmaz.
  • kurcalamabozarsin  (10.10.20 23:47:57)
Bazı firma çalışanları yakıt istasyonu ile anlaşmalı oluyor.

Firma çalışanı şirketine yakıt gideri olarak bu fişleri ibraz ediyor, ay sonunda maaşına ek olarak yakıt ödemesi alıyor. Sanki kendi cebinden çıkmış gibi. belli bir yüzde pompacıya aktarılıyor. gün de 5 araç desen çılgın rakamlar döner.

NOT: her zaman yakıt fişinizi alın. yanlış yakıt dolumu gibi durumlarda sigorta firması ve ilgili istasyona ibraz etmeniz gerekir.
  • janavarorion  (11.10.20 09:43:57)
filoların araçlarını benzin almış gibi gösterip vergiden düşüyorlar diye bliyorum
asla fişinizi atmayın kontrol edin benzin yerine mazot koyar pis olur arıza yapar elinizde kanıt olsun.

  • basond  (11.10.20 10:37:05)