[]

Apple kur zammı bekliyor musunuz? (ne zaman?)

Haftaya yeni iphone'lar belki de macbooklar çıkacak sanırım. 12'nin mini versiyonunu merak ediyorum ama o 10 bine yakın çıkarsa, 5 bin civarında olan SE ve 8 bin tl'ye yakın olan iphone 11 de ekstra zamlanırsa çok kötü.

sizce hemen kur zammı gelir mi?


 
Yeni cihaz çıktığında eskilere indirim geliyor apple’dan. Yine indirim gelir dolar üzerinden ama tl karşılığında bişey değişmez. 1-2 aya doların artacağını hesaplamışlardır muhtemelen. Apple asla sık sık fiyat oynatma yapmaz. Gerekirse zarar yazar bir süre ya da fazla kâr yzar ama önceden planlarlar. Mesela baharda kur artışı çok etkiledi apple türkiyeyi özellikle düz 11 modelinde ama oynamadılar. Klasik temmuz zammı geldi.

Zam beklemeyin. 11 aynı kalır. Se zaten doların çok arttığı 7.2’leri aştığı günlerde çıktığından üst kurlardan hesaplandı. Onda da çok bişey çıkmaz. Ha apple ekibi derki fiyatları belirleyelim temmuza kadar yine dokunmayalım, kur beklentimizde önümüzdeki 6 ay da ortalama 8.2 olacak, ha o zaman korkun
  • avatar is back  (09.10.20 23:56:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.