Uyuz Oldum

Selamlar,

2 gün önce yakın arkadaşıma misafir olmuştum, dün kendisine uyuz teşhisi konmuş. Bugün de ben dehşet şekilde kaşınmaya başladım, 90% uyuz olduğumu düşünüyorum. Henüz derilerim pul pul olmadı yine başlangıç evresi sayılıt arkadaşımınkine göre.
Bu başlangıç evresinde ennnn çabuk tedavi çözümü nedir acaba hiç tecrübe edeniniz oldu mu?
İnternette çok fazla bilgiye eriştim genellikle aktarda satılan ürünlerle karışım yapmışlar ama ben aranızda bizzat tecrübe edip tavsiye edeniniz varsa o yolda ilerlemek istiyorum

ps. bu pandemide ne olur doktora git demeyin :(((

Afedersiniz de doktora giden milyonlarca insan ölüyor mu? Doktora gitme madem evde uyuz ol. Geçmiş olsun.

  • catch the arrow  (09.10.20 22:10:50)
Wilkinson pomad i bir araştırın ancak doktora gitmeniz en sağlıklısı tabii ki

  • mirty  (09.10.20 23:03:43)
Bir uyuzla temas ettiğini düşünen herkes kaşınmaya başlar, psikolojiktir.
Psikolojik değil, gerçekten uyuz oldum diyorsan doktora gitmelisin.
Gitmeyeceğim diyorsan Eczaneye git. Uyuz için losyon (Adı kwella idi sanırım, al. Akşam boyundan aşağı bütün vücuduna sür, üzerine bir pijama giyip yat, uyu. Sabah duşa girip temiz birşeyler giy. Çıkardıklarını, yatak takımını ve uyuzlu olduğunu düşündüğün süre içinde temas ettiğin her şeyi bahçeye çıkarıp büyük bir kazan içinde kaynat.
Geçmedi, işe yaramadı diyorsan bir önceki paragrafı tekrar uygula.
Bahçede kaynatma faslını apartmanda yaşıyorum, yapamam dersen, çamaşır makinasının 90 derecesini dene, ama ne kadar işe yarar, bilemem.
Temas ettiğin ev halkı varsa, paragrafı eş zamanlı ve hep birlikte uygulayın.
Püf noktası: Duştan önce temas edilenler kaynamadan duştan sonra temas etmemek.
Tekrar söylüyorum, en iyisi bir doktora gitmek.
  • Mirket  (09.10.20 23:21:48)
arkadasin bir daha ona gitme diye uydurmus olabilir mi ? uyanik ol. evet fesatim.

  • tunaktunaktun  (10.10.20 05:26:43)