[]

Corona, kan alınarak yapılan teste güveneyim mi?

Sabah sormuştum; iş yerimden biri pozitif çıkmış. Benim de boğazım çok ağrıyor test yaptıracağım diye. Hafif bir de yorgunluk var. İş arkadaşım yan odamda gibi, ben hiç maskesiz dolaşmıyorum da onun maskesiz olduğu çoktu.

Devlet hastanesine gidip durumu anlattım 'test yapmamız lazım ama kit yok. Öğleden sonra gelin' dediler. Öğleden sonra gittik, kit gelmemişti. Ben de özel bir hastaneye gittim; sürüntü ile değil kan tahlili yaparak baktılar. Sonuç negatif. Ben güveneyim mi bu teste? Hızlı testlerde hata payı oluyor diyen çok olmuş, aklım karıştı.


 
kandan yapılan testte pozitif çıkarsa yanıltıcı olabiliyor. negatif çıktıysa negatiftir.


  • makarnavodka  (09.10.20 17:27:17) 
Kit dediginiz suruntu mu? O da güvenilir değil ki. Eşimin suruntu negatif çıktı ama kan ve tomografiye göre pozitifti.


  • elorelia  (09.10.20 17:36:13) 
Bulas ihtimalinden 3 gun sonra yapilmasini onerdi doktor bize


  • eja  (09.10.20 19:08:30) 
Iyi de niye hastalik suphesinde kan testi yapiyorlar anlamiyorum. Kan testinde antikorlara bakarlar, bu da hastaligin olusumundan en erken 5-7 gun sonra gerceklesen bir durum. Hastaligin basinda olan birinde antikor testi pozitif cikmaz.


  • Haldamir  (09.10.20 19:24:25) 
Haldemir, antikor testi ayri; onun için ekstra 300 lira daha ödemem gerekiyordu. Bu kan testiydi başka bir şeylere bakıyorlar. Kan alıp test kitinde uygulama yapıyorlar sanırım.

Amaa eloria'nin dediği gibi süruntu testinde negatif, bu testte pozitif cikanlar da oluyormuş. Anlamadım ben bir şey.
  • fraise  (09.10.20 19:35:32) 
Crp baktilar birde kanda bakilan covid var ikisininde orani yuksekse koronaya bagliyorlar


  • eja  (09.10.20 19:44:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.