[]

2018'de döviz nasıl düşmüştü?

selamlar.

31 ağustos 2018'de 7.60 olan euro kuru, 16 kasım 2018'de 6.09 olmuştu. aradaki farkın 2007 gibi euro kuru olduğunu kenara bırakarak bu fark nasıl oluşmuştu?
yani rezervle falan olacak fark değil gibi.

 
o yükselme balon bi yükselmeydi ayrıca faizler %25 idi o zaman. şu an %13 seviyesinde haliyle insanlar tlyi bırakıyor günden güne.


  • jelly bear  (09.10.20 15:47:01) 
o 1-2 gunluk yukselmeydi zaten. 40-50 kurus artmisti bir gunde sonraki gun dusmustu. ve jelly bear'in dedigi gibi faizler yuksekti.


  • baldur2  (09.10.20 15:51:43) 
O dönemde Rahip Brunson krizi vardı. Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik çok sert açıklamaları oldu. Daha sonra Rahip Brunson serbest bırakıldı, Trump olumlu açıklamalar yaptı ortamı yumuşattı, MB faiz arttırdı, muhtemelen o süre zarfında MB bir yığın döviz de satmıştır.


  • fobfilm  (09.10.20 16:23:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.