yumurta dondurma ücreti

dün armağan çağlayan'ın programında çağla şikel'i izledim. kız çocuğu hayali varmış bunun için yumurtalarını dondurmuş.

devlet kurumları yapıyor mu bu işlemi yoksa sadece özel merkezlerde mi oluyor?
ne kadar ücret alınıyor?
ne kadar süreyle saklayabiliyorlar?
bi de sanırım en önemlisi güvenilir mi böyle bişey yapmak? bilgisi olan ayzarsa sevinirim.

Devleti hiç araştırmadım. Var mı yok mu bilmiyorum, hiç bilgi vermeyeyim. Ben özelde yaptırdım ve iyi ki de öyle olmuş. Bazı anlarda her gün üst üste hastaneye gitmem gerekti. Devlette öyle bir ilgi olmayacaktır.

Ücreti de değişiyor tabii ben sanırım ilaçlar + operasyon + muayene dahil 20bin civarı ödedim geçen sene.

Çok uzun yıllar saklanabiliyor. Ama her 5 yılda bir farklı bir prosedür ile sözleşme yenileniyor. Normalde yıllık olarak dilekçe ile devam ediyor.

Bence güvenilir. Arka planda inanılmaz bir prosedür var zaten. Öyle gideyim ben saklatayım falan diyemiyorsunuz. Belirli kriterler var. Onları sağlamazsanız paranız varsa bile yapmıyorlar.
  • irene  (09.10.20 14:09:03)
Tüp bebek merkezleri döllenmiş yumurtaları saklıyorlar. 5 yil için 2 bin gibi ücreti vardı. 5 yılın sonunda isterseniz devam ediyorlardı. Saklama işi kolay zor olan toplama.

önce ilac kullanıp sonra ameliyat olup yumurta toplayacaklar. Bu süreç hem pahalı 10-15 bin tutar. hem de acılı bir süreç.
  • ycaycayca  (09.10.20 20:31:05)