İngilizce Seviye Testi

İngilizcemizin a1 mi yoksa c1 mi olduğunu söyleyebilecek bir test var mıdır tavsiye edeceğiniz?

a1 ile c1 seviyesi arasında çok büyük fark var. c1 seviyesinde biri www.economist.com makalelerini rahatlıkla okuyabilir örneğin.

online ielts sınavı siteleri var. oraları deneyin. orada yapacağınız listening+reading size kabaca fikir verir.
  • tabudeviren  (09.10.20 13:08:05)
a1-c1 derken en basit seviyeden en yüksek seviyey kadar soruları barındırıan bir test tavsiyesi istemiştim aslında. bir sürü test var internette. sizin tavsiye edeceğiniz var mı merak ettim.

  • Kirmizibavul  (09.10.20 13:48:11)
seviye belirlerken okuma yazma konuşma ve dinlemenin birlikte yapılması gerekir. şıklar arasından bir tanesinin seçilmesi ile tam olarak belirlenemez. yine de aşağı yukarı neymişim ben falan diye merak ederseniz longman'ın toefl cd'si var. interaktif bir şey. burada reading ve listening bölümlerini bir çözün derim. internette var mı bilmiyorum ama ben kadıköy akmardan almıştım ucuza cdli kitabını yıllar önce.

  • bohr atom modeli  (09.10.20 14:20:40 ~ 14:21:09)
reading ve listening için www.efset.org sitesindeki sınavlara bakabilirsiniz.

learnenglish.britishcouncil.org adresinde de 25 soruluk seviye belirleme sınavı var.

ama daha kesin bir grammar sonucu istiyorsanız 50 sorudan az olmayan placement testlerden çözmelisiniz.
  • dimpled  (09.10.20 20:05:11)
@dimpled,
Her ikisini de yapmistim ama icime sinmedi. Ikisinin de cok belirleyici oldugunu sanmiyorum. Dedigin gibi daha kapsamlı bir test ariyorum. Cevaplar icin tesekkurler. Pek bir sey cikmadi buradan.

  • Kirmizibavul  (10.10.20 00:33:43)
Buradan yapabilirsiniz www.cambridgeenglish.org

  • kaset  (10.10.20 04:37:58)