[]

Coronada sadece boğaz ağrısı olur mu?

İş arkadaşlarımdan (hemen yan odamda) biri Corona çıktı. Benim de dünden beri boğaz ağrım ve hafif burun akıntim var. Şimdi test yaptırmaya gidiyorum da sadece bu semptomlarla Corona olmaz demişler hep. Bir de devlet hastanesinde test yaparlar mı?

Burda Corona geçirmiş olanlar varsa süreçleri nasıldı, sadece boğaz ağrısıyla geçiren olmuş muydu?


 
öncelikle geçmiş olsun. (sağlıkçı değilim ama atlatanları dinliyorum) muhtemelen stres kaynaklı olduğu düşünüyorum (psikolojik)

ama sorunun cevabı: sadece boğaz ağrısı ilk günler için evet.

burun akıntısının ise alakası yok.
  • lcha  (09.10.20 09:51:42 ~ 09:52:37) 
Icha, benim haberim yoktu arkadaşımın hasta olduğundan; bugün boğazım ağrıyor deyince söylediler ki öyle hafif kaşıntı değil, bayağı ağrıyor yani.


  • fraise  (09.10.20 09:57:37 ~ 09:58:25) 
corona pozitif çok sayıda tanıdığım var. ve gördüğüm şu: gerçekten belirtiler kişiden kişiye değişiyor. siz en iyisi bir sağlık kuruluşuna gidip durumu söyleyin. test yaptırın.

benzer durumdaki bir arkadaşım hiçbir belirtisi olmadığı halde, sırf çalıştıkları yerde 2 kişide covid pozitif var diye, kurum zoruyla test yaptırdı. pozitif olduğunu öğrendi
  • yemrem  (09.10.20 10:28:56) 
Aynı ortama maskesiz giriyor muydunuz? Dipdibe konuşuyor muydunuz? Yani bulaşması yönünde bir çabaniz oldu ise bulaşmış olabilir. Olabilir diyorum çünkü aynı evde pozitif ve negatif vakalar olabiliyor. Belirtiler kişiden kişiye değişir.


  • elorelia  (09.10.20 10:32:33) 
geçen bir tanıdığımın kardeşi burnu aktığı için gidip test yaptırmış ve pozitif çıkmış. ondan önceki gün de tanıdığımla vakit geçirmişler. tanıdığım hiçbir belirti göstermedi. test yanlış da çıkmış olabilir tabi doğru çıkma oranı çok yüksek değil. atlattı zaten. geçmiş olsun.


  • black holes in the sky  (09.10.20 11:01:35) 
Pazartesi grip diye işe gelmeyen adam Çarşamba günü korona çıktı. Tat ve koku dışında sorunu olmayan adam aile boyu korona çıktı.


  • ycaycayca  (09.10.20 14:14:19) 
Burun akıntısı coorna belirtisi değil diye söyleniyordu hep, coronada burun akıntısı olmuyor diye, ama tek belirtisi burun akınıtısı olup evdekilerden birine de bulaştıran birini biliyorum.

Devlet hastanesinde yapıyorlar test. Ama sanırım illere göre çok fark ediyor.

Geçmiş olsun. Umarım negatif çıkar.
  • hair freak  (09.10.20 14:28:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.