yurt dışından ufak ödemeler almak

sağladığım bir hizmet için yurt dışından 30 euro'luk, 50 euro'luk ufak meblağlarla ödeme almaya başlayacağım. hizmet alanlar haliyle paypal soruyor ama türkiye'de yok. insanlardan 30 euro'luk tek seferlik bir ödeme için payoneer vs. hesabı açmalarını istemek de abes olur.

ben bu işi en pratik ve masrafsız şekilde nasıl yaparım?

enpara'da euro hesabım var, benden alıcı olarak kesilecek parayı önemsemiyorum ama bana swift yaptıklarında onlardan da para kesilecek, değil mi?

transwerwise'a kayıt oldum ama buradan ödeme almak için karşı tarafın da transwerwise kullanması mı gerekiyor?

bana bir yol gösterirseniz sevinirim.

transferwise veya payoneer. transferwise daha kolay banka transferi gibi. transferwise aracı oluyor sadece. para yine bi ibana yollanıyor. evet karşı tarafın da yüklemesi gerekiyor.

  • jelly bear  (08.10.20 18:34:41)
iş bankasında dolar ve euro hesabım var. iban gönderiyorum ve direkt hesaba yatıyor.

  • ankarakecisi  (08.10.20 20:19:41)
geçen hafta transferwise ile para yolladım, doğrudan iban'a.
karşı taraf kayıt olmak zorunda değil.

en hesaplısı benim bildiğim bu, başka varsa "F" (takipteyim)
  • janderzel zartanyan  (08.10.20 20:57:07)
revolut

  • anyelios  (09.10.20 17:21:02)