Saç Ekiminde Doğru Zaman: Çok dökülmüşken mi, az/orta dökülmüşken mi?

Merhaba.

Saç ekimi işlerine saçlar henüz az/orta düzeyde dökülmüşken mi, yoksa yoğun düzeyde döküldüğü zaman mı girişmek daha ideal? Bilgi sahibi olanlar fikirlerini paylaşabilirse memnun olurum.

Edit: Yaş bilgisini de belirtmiş olayım, 37 yaşındayım.

selam, yaş aldıkça ekimden memnuniyet azalıyor benim gördüğüm kadarıyla. yaşınız gençse ektirin derim.

  • ayin yazari  (08.10.20 18:30:56)
Dökülme tamamlansın ondan sonra ektir. Yaşla memnuniyetin alakası yok.

Ektirdin ve kalan kısım da dökülürse ikinci kez ektirmek zorunda kalabilirsin.
  • elitoangelito  (08.10.20 18:40:02)
Az-orta biraz göreceli ama diyelim ki şakakların ciddi miktarda açıldı, ortalarda da zayıflamalar var. Bence o aşamada yaptırılmalı. Doktor zaten zayıf bölgeye de sanki dökülmüş gibi ekim yapıyor.

İleride dökülme geriye doğru devam ederse 2. ekimle veya ona bile gerek kalmadan ilaçla o bölgeler kurtarılabilir. Saç ekiminde öncelik bence ön çizgiyi ve şakak bölgesi. Dikkat edilmesi gereken nokta greftlerin tasarruflu kullanılması. Bazı ekim merkezleri "sınırsız greft" mantığıyla ense bölgesini perişan ediyor ve ikinci ekime yeterli cephane bırakmıyor. Buna dikkat etmek lazım.

Bazı doktorlar dökülme devam ettiği gerekçesiyle ekim yapmayabiliyor. Doktor muayenesi ile ortaya çıkar ancak.
  • Lethe  (08.10.20 18:52:08)
Bu arada ekleme yapayım, diyelim ki baya baya kelsin. Yani hem şakak-ön hem de vertex denilen tepe açık.

Tek seferde tüm kafayı kapatmıyor dkotorlar. Önce diyelim ki ön ve üst bölgeyi, aradan 1-2 sene geçtikten sonra vertex'i kapatıyorlar. Dolayısıyla ön tarafta makul bir açıklık oluştuysa saç ekimi yaptırmak avantajlı, 1-2 sene daha öyle gezmemiş olursun.
  • Lethe  (08.10.20 19:00:57)
Çekilin 15 gün önce saç ektiren biri olarak bu konu benimde aklımı çeliyordu. Bunu sorduğumda bir 5 yıl önce olsaydı Daha fazla gref alabileceği söylendi ve ilk başlarda daha güzel olurdu dedi. Fakat dökülme devam ettiği için çok bişeyin değişmeyeceği söylendi. Eğer sormak istediğini başka birşeyler var ise sorabilirsiniz

  • spacevan  (08.10.20 20:26:31)