babamı dolandırmışlar, ne yapalım?

selam, babam mahalle arasındaki bir pimapenciye balkonu kapattırmak için 2500 lira kapora vermiş, adam da parayı alır almaz işe başlamadan ortadan kaybolmuş. elimizde sadece adamın adı soyadı ve kağıda imzaladığı "2500 lira teslim aldım" gibi bir not var.

bu durumda ne yapmak gerekir karakola mı gidelim yoksa direkt savcılığa mı?

Geçmiş olsun demekten başka çare yok.

  • allah yazdiysa bozsun  (08.10.20 16:05:32)
dükkanı var anladığım kadarıyla. etrafındaki esnaftan falan soruşturdunuz mu?

  • not dark yet  (08.10.20 16:07:40)
dükkanı kapatmış ama adamın yeri yurdu belli aslında, arada ortak tanıdıklar da var evine gidilir ama adam parayı yedi muhtemelen, kapısına gitsek de değişen bir şey olmayacak.

  • derdim büyük  (08.10.20 16:11:29)
2500 için yok olacağını sanmıyorum. belki kendisiyle veya ailesiyle ilgili bir problem olmuştur.

hani etraftan 250.000 tl toplar anlarim da. bence ulasacaksiniz. kisa bir müddet daha verip kendisine ulasmaya calisin derim.

ulasirsaniz ve yedigini anlarsaniz bile savciliga vs. vereceginizi soylersiniz, korkup iade eder veya isi yapar diye dusunuyorum. sonucta parayi yese bile her sekilde işinizi halletme ihtimali ve durumu var.
  • la traviata  (08.10.20 16:41:09 ~ 16:41:57)
Belki de korona filan oldular, karantinadalardır. Henüz bir iki hafta olduysa bence panik yapmayın, adama ulaşır da olumlu cevap alamazsanız direkt savcılığa gideceğinizi bildirin.

  • John Bloor  (08.10.20 16:49:59)
Hocam 2500 lira icin kimse bi yere kaybolmaz. Cenaze vardir bir sey vardir. Sakin olun

  • ala09  (08.10.20 16:54:47)
detaylara çok girmemiştim ama ek olarak belirteyim madem, adam telefonlara çıkmıyor, bir şekilde eşine ulaşıp oradan adama ulaştık adam da günlerdir neden telefonlara çıkmadığına dair hiç bir açıklama yapmadan pazartesi gelicem demiş, günler oldu yine gelen giden yok, telefonlara yine çıkmıyor, üç kağıtçı olduğu belli.

  • derdim büyük  (08.10.20 16:58:20)
herkes 2500 lira için kimse kaybolmaz demiş. arkadaslar cok iyi niyetli. belli ki paraya ihtiyacı vardı tokatladı kaçtı. millet 100 lira için de kaçar. sen; beyaz yakalı senin için az para olabilir ama dolandırıcı için 10 tl bile kârdır.

geçmiş olsun. büyük bir ihtimal adamı bulursun ya parayı getircem der ya da pencereni yapacam der.
  • koela  (08.10.20 17:07:21)
bu adamlar cok rahatlar ve herkesten kapora alip is yapmadan devam edebiliyorlar, sikayette bulunun ama bir sonuc alamazsiniz.

  • sweetoffice  (08.10.20 17:40:54)
karısından ulaşabildiyseniz ve ptesi gelicem diyorsa, işi savsaklayan ama bence yine de dolandırıcı olmayan birisi.
o işi yapacak ama illallah ettirecek sizi. ama yapacak. görün bakın.

  • la traviata  (08.10.20 22:46:04)
Buradaki arkadaşlar 50 lira için adam öldürüldüğünü unutmuş gibi konuşuyor.
Mahalle karakolundan tanıdık bi polis varsa bi danışın bence .

  • mutlu yillar sana  (09.10.20 08:49:39)
ne oldu sonuç?

  • la traviata  (13.10.20 14:55:25)
@la traviata

babam adamı bulmuş, parasını geri istemek yerine işi bitirmesini isteyip işe başlatmış. adam şimdi evde çalışıyor.

akıllanmayacak bu babam
  • derdim büyük  (13.10.20 20:17:58)
la traviata +1

adam şu anda çalışıyorsa sorun ne ki?
zaten gününde iş yapan usta yok gibi bir şey.
bu adamlardan parayı geri almak zordur, işi yaptırmak daha akıllıca.
babanız yeterince akıllı bence yani.
  • blatta hiberna  (13.10.20 20:41:14)