[]

şöyle bir internet sayfası olur mu?

şöyle bir ilan sitesi yapılabilir mi: ilan ile ilgili bilgileri excel dosyasına girilecek, excel'deki bilgiler otomatik olarak ilgili sitede yayınlanacak.

mesela şirket, istenen deneyim, istenen mezuniyet alanı, askerliğini yapmış olmak vs. gibi bilgiler işlenecek


 
Evet, mümkün. Google'da "use excel as database" şeklinde örnek kodlara bakabilirsiniz. Excel'deki bilgilerin otomatik yayınlanması ile ilgili örneğin google drive gibi bir cloud kullabilirsiniz.


  • guest9999  (08.10.20 15:17:53) 
Yapılır ama çok çetrefilli bir sistem. Bilgileri girdikten sonra dosyanın veritabanına yüklenmesi (veya veritabanının belli aralıklarla sürekli dosyayı kontrol edip değişiklikleri çekmesi) gerekiyor. Bildiğim kadarıyla xls dosyası da doğrudan veritabanına yüklenemiyor, cvs dosyasına çevirmek gerekiyor. Bunu da otomatik yapan bir sistem gerekli haliyle.

Bunun yerine doğrudan bilgileri veritabanına göndermek daha mantıklı değil mi ?
  • ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates  (08.10.20 15:19:46) 
@ ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates, bir tema vs. satın aldık ama beklentimizin çok uzağında kaldı, site sürekli hata verip duruyordu. biz de en azından excel gibi sisteme bağlanırsa anladığımız yöntemle yapabiliriz, millete minnetimiz minimuma iner diye düşündük.

siz ne tavsiye edersiniz?
  • yemrem  (08.10.20 15:24:09) 
Tema satın aldık derken wordpress mi ? Eğer öyleyse wordpress developer bulup sorarsanız kolaylıkla çözecektir. PHP ile oldukça kolay yapılabilecek bir şey çünkü bu HTML formundan gelen bilgiyi veritabanına aktaracak.


  • ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates  (08.10.20 16:27:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.