[]

Whatsapp'ta sizi engelleyeni arayabilme

Bu nasil oluyor ? Çevir sesi geliyor ama engellisin ?

Bir de daha ilk arama esnasinda "unavailable" yazisi cikip, kapanmakta.
Bunu da bilemedim.

 
sen arayabildiğini zannediyorsun.

çevir sesi o değil. eski telefonlarda vardı o. cep telefonunda çevir sesi olmaz. çevir sesi, adı üzerinde senden numara çevirmeni bekleyen sese deniyor. cep telefonlarında önce numarayı yazıp sonra arama tuşuna bastığından duyamazsın.
  • alperz  (07.10.20 09:04:17) 
Çevir sesinden kasıt aralıklı çalan çalma sesi olsa gerek.

O ses de dijital. Whatsapp araması online olduğu için sanal bir arama sesi iletiyorlar sana alışkanlıklar gereği. Ama karşı taraftın telefonuna iletilmiyordur bu çalma durumu.

O çalma sesi analog hatlarda karşı tarafın telefonunun çalma sesiyle paralel çalıyordu mesela.
  • himmet dayi  (07.10.20 09:19:26) 
Sana niye cevap atamiyorum acaba buradan


  • mobydick  (13.10.20 07:35:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.