her gün 5 bira içmek

yaz boyunca her akşam en az 4-5 bira içtim. (son birkaç senedir her yaz durum böyle). kışın seyreltiyorum ama yazın verdiği zevke dayanamıyorum valla. bu durum sağlık açısından kalıcı bir hasar bırakır mı sizce?

evet.

  • tepedeki psychedelic adam  (06.10.20 23:20:08)
ayıptır sorması göbeğiniz ne durumda acaba?

  • makbur  (06.10.20 23:40:06)
Bana kilo aldırmasa ve param olsa ben de içerim valla. Sen bunları sağlıyorsan ve spor yapıyorsan iç gitsin.

  • Tochinoshin  (06.10.20 23:46:10)
ethanolün güvenli alt limiti olmadığını dünya sağlık örgütü resmen açıkladı.
hatta "vucütta hemene hemen her organa zarar veriyor" diye bir ifade geçiyordu.

www.euro.who.int

"This might not be the answer people want to hear, but there is no safe level for drinking alcohol"

edit: who bildirisi ayrıca 60 farklı hastalıkla doğrudan ilişkili diye yazmış.

tekrar ediyorum. güvenli alt limit yok.

"günde 1 paket sigara içeceğime günde 1 tane sigara içsem daha iyi değilmi"
diye sorarsan sorunun cevabı "hiç içme olm salakmısın" dır.
  • aslindasorunumpsikolojik  (06.10.20 23:52:40 ~ 23:55:45)
Bırakır. Vücudunuza saygınız olsun.

  • ruhen hastayim ben  (07.10.20 00:20:58)
5 bira aşırı değil ama en azından haftanın 1 ya da 2 günü mola verin.

  • sta  (07.10.20 01:10:55)
bir arkadas var her allahin gunu 4-5 bira cakiyor, 30lu yaslarin sonlarinda su anda, en son kan testine girdi, doktor karaciger alarm veriyor eger ickiyi azaltmaz isen 50'ni goremeyebilirsin demis. sen oradan hesapla artik..

  • cooperr  (07.10.20 02:07:09)
Hemoroid, husursuz bağırak sendromu, gastrit, reflu gibi hastalıklara zemin hazırlıyorsunuz. Bira dışında %100 sağlıklı beslenen ve spor yapan biri olduğunu düşünürsek vücut belki birayı tolere eder.

  • kanlakarisikyagmur  (07.10.20 10:20:27)
Toleransı da çok artmıştır senin, iki tane içsen anlamazsın bile. Bence de hafta da 2, 3 gün düşür.

  • sarcophagus  (07.10.20 16:10:48)